v Data 10.08
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

Anonymous zapowiadają koniec Facebooka

 

W na YouTube.com pojawił się filmik zawierający oświadczenie hakerów Anonymous o wyłączeniu najpopularniejszego portalu społecznościowego na świecie, które jest przewidziane na 5 listopada tego roku.

Anonymous Anonimowi – są aktywną grupą aktywistów, którzy odpowiadają m.in. za kwietniowe włamania do systemów firmy Sony i kradzież danych klientów Playstation Network, które niebawem trafiły do sieci. Często nazywani są również Robin Hoodami XXI wieku, których celem jest walka ze złymi korporacjami, ujawnianie ich sekretów, nadużyć i oszustw. Anonimowi atakując Sony udowodnili, że jedna z największych firm informatycznych na świecie ma bardzo słabe zabezpieczenia, ale głównymi ofiarami tego ataku chcąc nie chcą zostali klienci Sony, których dane pojawiły się w sieci, a miliony posiadaczy Playstation 3 nie mieli możliwości grania przez miesiąc w gry on-line.
Teraz nowym celem Anonimowych ma być Facebook, który z sieci ma zniknąć 5 listopada. Data ta nie jest przypadkowa, odnosi się do wydarzeń z komiksu i filmu pt.: „V jak Vendetta”, daty upamiętniającej nieudany zamach na angielskiego króla Jakuba I zorganizowany przez Guy’a Fawkesa. Anonimowi wzięli sobie do serca przesłani komiksu: działania antyrządowe i antytotalitarne.

Dlaczego Facebook?
Anonimowym przede wszystkim nie podoba się to, że Facebook nie przestrzega ochrony danych osobowych swoich użytkowników. Według ich przekonań dane osobowe internetów, którzy mają założone konta na amerykańskim portalu społecznościowym, sprzedawane są agencjom rządowym, a udzielane informacje służą do szpiegowania ludzi. Niezależnie od ustawień prywatności na Facebooku, czy kasowania profilów przez użytkowników, dane zawsze pozostaną na serwerach portalu społecznościowego.

Czy to naprawdę koniec Facebooka?
Wiele wskazuje na to, że nagranie na YouTube.com nie jest autentyczne. Zostało udostępnione z nowego konta. Jak na razie, na oficjalnej stronie Anonimowych na Twitterze nie pojawiły się żadne informacje potwierdzające te doniesienia. Niejasne jest również, dlaczego została podana dokładna data zamknięcia kont na Facebooku. Teraz Mark Zuckerberg ma czas na przygotowania do odparcia zmasowanego ataku hakerów. Już od jakiegoś czasu Facebook płaci za informacje o lukach w swoim systemie.
W Internecie pojawiły się również informacje, że filmik został specjalnie spreparowany na zamówienie Google, który cały czas aktywnie promuje swój nowy portal społecznościowy w sieci. Czy próba unieruchomienia Facebooka się powiedzie? Czas pokaże…

Anonymous zapowiadają koniec Facebooka, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/internet/2011/32/5-listopada-ostatnim-dniem-facebooka.aspx
http://www.geekweek.pl/koniec-facebooka-5-listopada/334699/

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane