microsoft Data 22.11
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Będzie nowy portal społecznościowy

 

Jak widać, moda na portale społecznościowe nie przechodzi do lamusa, wręcz przeciwnie. Dzisiaj możemy wybierać na jakim portalu i w ilu chcemy zaistnieć w zależności, czy to ma być Facebook, Google Plus, Twitter, LinkedIn…a teraz na rynku serwisów społecznościowych ma pojawić się nowy gracz. Microsoft nie chce pozostawać w tyle i przygotowuje swój własny portal Socl.

Na stronach The Verge można zobaczyć screeny serwisu społecznościowego od Microsoftu.
Jak można zauważyć Socl nie będzie stanowił żadnej rewolucji na rynku serwisów tego typu. Microsoft odrobiło lekcje i wyciągnęło wnioski, jakie elementy portalów społecznościowych świadczą o ich sile. Na pierwszy planie pojawiają się wiadomości i komentarze naszych znajomych. Oczywiście pojawia się również wyszukiwarka, która ma pomóc użytkownikom w odnalezieniu znajomych osób czy interesujących treści. Dodatkowo wyszukiwarka ma zapamiętywać pytania użytkownika, by w każdej chwili można zajrzeć do historii przeprowadzonych wyszukiwań. Na Socl będzie można otagować wpisy i w ten sposób tworzyć system unikalnych treści.

Slajd pochodzi ze strony: theverge.com 

Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać, by w Internecie pojawił się nowy portal społecznościowy. Gigant z Redmond musi się mocno napracować, by zaproponować użytkownikom atrakcyjny serwis, który mógłby zagrozić popularności Facebooka, czy Google Plus.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/internet/2011/46/to-juz-pewne-microsoft-tworzy-swoj-wlasny-serwis-spolecznosciowy.aspx
http://www.newmediator.com/2011/08/05/is-microsoft-building-their-own-social-network/microsoft-social-network/

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane