174 Data 10.01
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Bing odnosi sukces

 

Od czasu wprowadzenia na rynek przez firmę Microsoft jednego ze swoich ostatnich produktów, Bing odnosi sukces. Z miesiąca na miesiąc pozyskuje nowych klientów, którzy korzystają z jej zasobów. Mimo że w badaniach, Google nadal okupuje pierwsze miejsce, to nowy Bing zdeklasował pozostałych rywali na rynku wyszukiwarek i zajmuje drugą pozycję. Bing nadal utrzymuje bardzo wysokie tempo wzrostu i prawdopodobnie za jakiś czas będzie stanowić poważną konkurencję dla koncernu z Mountain View.

Co takiego zrobił Bing?

Kolejne sprytne posunięcia Microsoftu, sprawiały, że Bing rósł w siłę. Wchodząc na rynek firma musiała znaleźć sposób, by przekonać użytkowników Internetu do swojego nowego produktu. Pod względem wizualnym, Bing wydaje się bardziej przystępny od swojej konkurencji. Umieszczanie zdjęć na stronie głównej wyszukiwarki odniosło niebywały efekt. Google z pustą i białą stroną startową, wypada dość blado przy kolorowej witrynie Binga.

Także specjalnie zaprojektowana aplikacja  dla iPhone’a przez Bing cieszy się większą popularnością wśród klientów, niż ta proponowana przez Google. Wyszukiwarka Microsoftu podpisała kontrakty z dwoma najpopularniejszymi portalami społecznościowymi (Facebookiem i Twitterem), na mocy których wyszukiwarka może publikować aplikacje użytkowników tych serwisów. Bing otworzyło już specjalne kanały tematyczne o rozrywce, podróżach, zdrowiu, zakupach itp. wszystko po to, by przyciągnąć do siebie jak najwięcej użytkowników Sieci, a jak z Binga będą korzystać internauci, to wiadomo, że uwagę na wyszukiwarkę Microsoftu zwrócą reklamodawcy. Żeby przekonać do siebie potencjalnych klientów, w czerwcu wyszukiwarka Microsoftu wypuściła na rynek nowe narzędzie „dicision engine” (podejmowanie decyzji”), które uaktywnia w Bingu pozycjonowanie.

Gdyby ten ciągły wzrost popularności wyszukiwarki Bing nadal się utrzymywał na tak wysokim poziomie, to już niedługo możemy się spodziewać, że Google doczeka się w końcu konkurenta, który poważnie może zagrozić jego pozycji lidera.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://www.sprawnymarketing.pl/news/bing-rosnie-w-sile-czas-na-pozycjonowanie/
http://www.spidersweb.pl/2010/06/microsoft-bingiem-zmienia-pojecie-wyszukiwarki.html

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane