12363 Data 06.05
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Bing wyszukiwarką domyślną na BlackBerry

 

Na zorganizowanej przez kanadyjski koncern Research In Motion konferencji na Florydzie oficjalnie ogłoszono o zaciśnięciu więzi, między producentami urządzeń mobilnych BlackBerry a Microsoftem. Na tej samej konferencji zaprezentowano już nowy system operacyjny BlackBerry OS 7.0. Od teraz wyszukiwarka Bing będzie wyszukiwarką domyślną na nowych kanadyjskich urządzeniach mobilnych. Dodatkowo firma Microsoft będzie również obsługiwała mapy, tym samym zastepując dotychczasowe mapy od Google. Wiadomo, że na systemie operacyjnym na BlackBerry współpraca między obiema firmami się nie skończy. Według zapewnień, Microsoft ma zainwestować pieniądze w rozwój platformy Research In Motion.

Porozumienie z BlackBerry to niejedyny kontrakt podpisany z firmą produkującą urządzenia mobilne. Jakiś czas temu, amerykańska firma podpisała umowę z Nokią. Jak widać, Google ma teraz bardzo poważnego konkurenta. Dodatkowo pojawiła się informacja, że już niedługo ma ukazać się nowa wersja systemu Windows 8, zaprojektowanego specjalnie z myślą o tabletach. Bing robi wszystko by stać się liderem na platformach mobilnych.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://smartphone-rumors.blogspot.com/2011/05/blackberry-instead-of-continue-with.html
http://www.gsmmaniak.pl/43775/microsoft-ma-nowego-sojusznika-2/
http://www.dobreprogramy.pl/Bing-zastapi-Google-na-BlackBerry,Aktualnosc,24799.html?utm_source=feedburner&utm_medium=twitter&utm_campaign=Feed%3A+dobreprogramy%2FAktualnosci+(dobreprogramy+-+Aktualno%C5%9Bci)

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane