Data 03.11
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Black Friday, czyli shopping Friday

 

Świąteczne zakupy to dla niektórych czas, na który czeka się cały rok, a dla innych okres, który chcą przetrwać i zapomnieć. Szał zakupowy może przytłoczyć tych, którzy w zakupy nie angażują się zbyt aktywnie, a kupują tylko wtedy, kiedy muszą. Black Friday, czyli dzień, który dla miłośników schoopingu jest czymś wyjątkowym i z pewnością opływającym w bardzo cenne zdobycze na corocznych wyprzedażach.

Trend Czarnego Czwartku przyszedł do Europy, szczególnie do Wielkiej Brytanii, a teraz również Polski, ze Stanów Zjednoczonych. Jest obchodzony w dzień po Święcie Dziękczynienia o oznacza duże zakupy, rabaty, wyprzedaże i obniżki cen, a dla sprzedawców duże zyski. Jest więc to czas wyczekiwany nie tylko ze względu na bardzo celebrowanie w USA Święto Dziękczynienia, ale również ze względu na zakup mnóstwa rzeczy po atrakcyjnych cenach i wysokich zarobków, które niekiedy rekompensują firmą cały dotychczasowy rok.

Trzeba jednak zaznaczyć, że społeczeństwo, również w Polsce myśli coraz bardziej rozsądnie i zakupy świąteczne robi systematycznie przez cały rok. Wykorzystuje wyprzedaże poświąteczne, zaopatrując się w ozdoby choinkowe, a prezenty kupuje po okazyjnych cenach w momencie, kiedy właśnie „coś się trafi”. Nie oznacza to jednak, że Black Friday niedługo zostanie całkowicie zapomniany.

Wielka Brytania przewiduje tego dnia w 2015 roku wydatki w wysokości 1.7 mld £, co jest sumą ponad dwa razy większą, niż w roku ubiegłym. Również w Polsce warto jest „zapolować” na niższe ceny i wyprzedaże, szczególnie w sklepach internetowych, gdzie nie trzeba stać w długich kolejkach i przepychać się do sklepowych półek. Dobrze jest bliżej przyjrzeć się stronom internetowym z kuponami rabatowymi, jak Kupon.pl czy Radiozet.pl/kodyrabatowe.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane