yahoo Data 07.09
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Carol Bartz nie jest już dyrektorem Yahoo

 

Carol Bartz dyrektor generalny Yahoo została wczoraj zwolniona przez zarząd firmy ze skutkiem natychmiastowym. Decyzja w tej sprawie miała zapaść jednomyślnie. Do swoich pracowników Bartz wysłała e-maila o następującej treści:

„Z wielkim smutkiem informuję, że przed chwilą zostałam zwolniona przez telefon przez prezesa zarządu Yahoo (Roya Bostocka). Praca z wami wszystkimi była dla mnie przyjemnością, życzę wam wszystkiego najlepszego”.

Carol Bartz (fot. EPA/Yahoo) została dyrektorem generalnym Yahoo w 2009 roku, kiedy firma notowała dość duże straty finansowe spowodowane nie tylko dużą konkurencją na rynku internetowym, ale również przez tworzenie i rozdrobnienie się firmy na sporą część projektów, które generował straty.

Nowa dyrektor Yahoo wyprowadziła giganta na prostą, zamykając niedochodowe produkty i skoncentrowaniu całej uwagi na najważniejszych sprawach firmy. Bartz zaczęła ciąć koszty poprzez masowe zwolnienia pracowników i zamykanie niektórych oddziałów. Udało jej się zapewnić dobrą pozycję wyszukiwarki na rynku, ale mimo to Yahoo nadal był zagrożony rosnącą konkurencją Google i Facebooka. Amerykańska wyszukiwarka pozostała wyraźnie w tyle za swoimi rywalami.

W oficjalnym oświadczeniu firma oznajmiła, że funkcję tymczasowego dyrektora Yahoo będzie pełnił Tim Morse (dyrektor finansowy), do momentu jak nie znajdą odpowiedniej osoby na to stanowisko.

Inwestorzy na giełdzie, mimo niespodziewanej decyzji zarządu Yahoo, przyjęli tą wiadomość z zadowoleniem i po zamknięciu giełdy kurs akcji firmy wzrósł o 6%.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://www.tvn24.pl/-1,1716528,0,1,szefowa-yahoo-wyrzucili-przez-telefon,wiadomosc.html
http://www.thenextweb.com

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

  1. Pingback: Chińska firma chce kupić Yahoo! | TopBlog