chiny kupuja facebook Data 08.07
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Chiny planują kupić Facebooka

 

Ostatnio w Internecie można przeczytać, że Chińska Republika Ludowa interesuje się zakupem udziałów Facebooka. Jak donosi serwis Business Insider, który powołuje się na wiarygodne źródło z wewnątrz Facebooka, Chiny planują zakupić dość znaczącą część portalu społecznościowego, która miała by „znaczenie”.

Dzisiaj Facebook wydaje się być łakomym kąskiem dla inwestorów. Wartość portalu ocenia się na oszałamiającą kwotę 100 mld dolarów, a według doniesień w przyszłym roku Facebook ma zadebiutować na giełdzie. Aby podkręcić atmosferę, wczoraj na oficjalnej konferencji, Mark Zuckerberg ogłosił, że Facebook wcale nie zwalnia, a na dzień dzisiejszy z tego portalu korzysta 750 mln ludzi na całym świecie. Nikogo nie dziwi, że Facebook wydaje się być bardzo dobrą inwestycją. Z tej sytuacji chcą właśnie skorzystać Chiny. Planują zainwestować w portal 1,2 mld dolarów, co wydaje się być kroplą w morzu przy całkowitej szacowanej wartości Facebooka. Chiny nie będą miały też możliwości wpływu na działanie serwisu społecznościowego. Wbrew powszechnym opiniom, żaden z udziałowców nie ma dostępu do danych użytkowników serwisu.

Według wiadomości pojawiających się w Sieci Citibank w imieniu Chin ma kupić udziały Facebooka. W Internecie pojawia się informacja o jeszcze jednym chętnym państwie z Biskiego Wschodu, które jest zainteresowane zakupem udziałów w Facebooku.
Nikt z Facebooka ani z Citibanku nie komentuje tych doniesień.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,9898248,Chiny_kupia_Facebooka_.html
http://mostviralmedia.com/blog/2011/07/china-wants-to-buy-facebook/

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane