google zeitgeist 2011 Data 19.12
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 1.0/5 (1 vote cast)

Czego szukaliśmy w Google w 2011 roku?

 

Właśnie kończy się rok 2011 i jest to dobry okres do różnego typu podsumowań. Na stronie Google Zeitgeist można dowiedzieć się, co tak naprawdę interesował świat w mijającym roku i jakich informacji w Internecie poszukiwali mieszkańcy poszczególnych kontynentów i państw. Przeglądając Google Zeitgeist można zobaczyć jakie hasła były najczęściej wpisywane w amerykańską wyszukiwarkę, jakie zyskały największą popularność zarówno w Polsce jak i na świecie.

Co najbardziej interesowało polskich internautów w 2011 roku?
Okazuje się, że najczęściej wpisywanym hasłem do wyszukiwarki są litery „nk” ( portal społecznościowy Nasza Klasa), ale jak się okazuje serwis nk.pl zanotował w tym roku ogromy spadek popularności (4. spadek na świecie). Wśród internautów największą popularnością cieszyły się takie słowa jak: „facebook”, „gry”, „poczta”, „tv”. Na kolejnych miejscach znalazły się takie hasła jak: allegro, praca, mapy, google, yuotube, chomikuj, pogoda.
Ranking najszybciej zyskujących fraz wyszukiwania, lista prezentuje się w następujący sposób:
1. Kwejk
2. Minecraft
3. Facebook.pl
4. Spis Powszechny
5. X Factor
6. Sala Samobójców
7. Przepis Na Życie
8. Prosto w serce
9. Tablica.pl
10. Adele

Listę osób najszybciej zyskujących na popularności otwiera piosenkarka Adele , kolejne miejsce przypadło Amy Winehouse oraz Mai Sablewskiej, która z pewnością stanowi spore zaskoczenie zajmując trzecie miejsce w tym rankingu. W pierwszej dziesiątce znalazły się takie osoby jak: Kate Middleton, Andrzej Lepper, Jan Paweł II, Grubson, Ewa Farna, Nicole Scherzinger i o dziwo Honorata Skarbek.

Co interesowało świat w 2011 roku?
Patrząc na ranking popularnych haseł i osób w Google w Polsce nic nas nie powinno zaskoczyć…a jednak….Okazuje się, że najbardziej interesującym hasłem wpisywanym w wyszukiwarkę Google okazało: Rebecca „It’s Fridey” Black, wokalistka, która według krytyków nagrała najgorszy utwór w historii przemysłu muzycznego. Na drugim miejscu znalazło się „Google +”, natomiast trzecie miejsce zajął kaskader z Jackassa Rayan Dunn.

Czego szukaliśmy w Google w 2011 roku?, 1.0 out of 5 based on 1 rating
Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,10826234,Google_Zeitgeist_2011__czyli_czego_szukal_swiat_w.html
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/google-zeitgeist-2011-czego-szukalismy-w-sieci-x-factor-liderem-produkcji-tv-wideo

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane