facebook Data 28.09
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 3.0/5 (1 vote cast)

Dlaczego fani z Facebooka porzucają fan page?

 

Każdy kto prowadzi stronę firmową czy produktu na Facebooku, prędzej czy później zastanawia się, dlaczego użytkownicy portalu społecznościowego porzucają strony fanowskie. Aby odpowiedzieć na to pytanie serwis All Facebook opublikował wyniki badań, dotyczących powodów opuszczania stron typu fan page przez fanów .

Ankieta została przeprowadzona we Francji, USA, Wielkiej Brytanii, Turcji, Malezji i w Niemczech i wzięło w niej udział 1528 użytkowników Facebooka. W zależności od kraju, z którego pochodzili ankietowani,  padały różnego typu odpowiedzi, mimo to  jednak można zauważyć dominujący trend. Zazwyczaj badani, którzy przestawali być fanami stron i produktów stwierdzali, że dana marka przestała ich interesować. W Malezji aż 72% ankietowanych wskazało tę odpowiedź jako główny powód rezygnacji ze strony fan page. Często brak ciekawych informacji na stronach firmy czy produktu były przyczyną ucieczki internatów z tego typu stron na Facebooku. 46% osób z tego właśnie powodu wybiera przycisk „nie lubię” w Wielkiej Brytanii. Natomiast, zbyt częste publikowanie informacje okazują się również problemem. Nadmiernie pojawiające się informacje odstraszają aż 48% internautów we Francji i 52% w Wielkiej Brytanii. Użytkownicy Facebooka odchodzą od stron fan page, ponieważ publikowane informacje nie są dla nich cenne. Problemem okazały się również rzadko pojawiające się wiadomości o marce.

Najlepszym sposobem dla osób, które zajmują się fan page’ami firmy i produktów jest odnalezienie złotego środka w tej sytuacji. Aby prowadzić stronę na Facebooku swojej marki trzeba być cały czas aktywny, ale nie przesadzać z zasypywaniem wiadomościami internautów. Dlatego też warto dołożyć wszelkich starań, by publikowane posty były jak najbardziej ciekawe i nie pojawiały się każdego dnia na Facebooku.

Dlaczego fani z Facebooka porzucają fan page?, 3.0 out of 5 based on 1 rating
Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://socialmedia.pl/40-uzytkownikow-facebooka-porzuca-strony-fanowskie-dlaczego/
http://www.rishitechnology.com

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane