Google Data 16.09
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dokumenty i Kalendarz dla osób niewidomych

 

Google obrało sobie za cel dostarczenie jak najlepszych i wartościowych wyników wyszukań dla swoich użytkowników. Dlatego też ostatnimi czasy gigant z Mountain View wprowadza co chwile nowe udogodnienia, tylko po to, by wyszukiwarka była jak najtrafniej odpowiadała na potrzeby internautów. Teraz również Google wprowadziło nowe i przyjazne rozwiązania dla osób niewidomych i niedowidzący w obsłudze Witryn, Dokumentów i Kalendarza Google.

Zmiany polegają na wprowadzeniu obsługi czytników ekranowych, dzięki czemu komunikator głosowy przekazuje informacje pojawiające się na monitorze. Specjalny program będzie odczytywał osobie niewidomej wszystko to, co pojawia się na ekranie komputera i jaka opcja jest w danym momencie wybierana. Dodatkowo w Dokumentach i Kalendarzu Google wprowadzono specjalne skróty klawiaturowe, dzięki którym nie będzie potrzeby korzystania z myszki.

Od momentu wprowadzenia ułatwień dla osób niewidzących, Google nieustannie będzie prowadziło prace nad udoskonaleniem tego projektu, a już w najbliższych miesiącach mają być wprowadzone kolejne nowe funkcje, ułatwiające osobom niewidzącym korzystanie z Google.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://antyweb.pl/dokumenty-i-kalendarz-google-bardziej-przyjazne-niewidomym/
http://www.theglobeandmail.com

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane