serwisy kulinarne Data 07.10
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

Drzemiący potencjał w serwisach kulinarnych

 

Najnowsze badania marketingowe przeprowadzone przez PBI (Polskie Badania Internetu) wskazuje, że 56% wszystkich internautów każdego dnia przyrządza dania dla siebie i swoich bliskich. Natomiast 28% przyznaje, że gotuje kilka razy w tygodniu. Zazwyczaj internauci polegają na swoim doświadczeniu, ale jeśli szukają nowych przepisów kulinarnych, to w pierwszej kolejności poszukują potrzebnych im informacji w Internecie (63%).

Slajd pochodzi ze strony: www.pbi.org.pl

Przeprowadzone badania wskazują, że serwisy kulinarne przechodzą swój renesans. Okazało się, że na przestrzeni pięciu lat liczba internautów korzystających z tego typu portali wzrosła pięciokrotnie, a zasięg wśród internautów wzrósł z 8% do 26%.

Najczęściej internauci w poszukiwaniu przepisów kulinarnych w pierwszej kolejności korzystają z Google i innych wyszukiwarek (84%). Chętnie również zaglądają na specjalistyczne blogi i serwisy (54%). Pomocne okazują się także fora, serwisy różnotematyczne i profile w serwisach społecznościowych.

Slajd pochodzi ze strony: www.pbi.org.pl

Z serwisów kulinarnych korzystają przede wszystkim kobiety (63%), a najliczniejsza grupa odbiorców jest w wieku 25-34 lat z wykształceniem średnim i wyższym.

Duże zainteresowanie tematyką powoduje, że serwisy kulinarne wprowadziły innowacyjne rozwiązania na swoich stronach. Według swoich preferencji kulinarnych możemy dobrać idealny przepis dla siebie. Rozbudowane wyszukiwarki i wyświetlanie opinie na temat przepisów innych użytkowników, to tylko niektóre opcje ułatwiające wybór najlepszych dań.

Przeprowadzone badania jednoznacznie wskazują, że serwisy o tematyce kulinarnej zyskują coraz większą popularność w Sieci i coraz więcej osób korzysta z wyszukiwarek w poszukiwaniu najlepszego przepisu.

Drzemiący potencjał w serwisach kulinarnych, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://pbi.org.pl/s/p/aktualnosci/15/153/Serwisy_kulinarne.pdf

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane