eric schmidt Data 02.06
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Eric Schmidt o swojej rezygnacji i nie tylko

 

Kiedy w styczniu ogłoszono, że w kwietniu Eric Schmidt odejdzie ze stanowiska CEO Google, nie podawano powodów jego rezygnacji. Dopiero na ostatniej konferencji D9, gdzie pytania zadawali mu Walt Mosseberg i Kary Swisher , stwierdził, że : „Wyraźnie wiedziałem, że muszę coś zrobić, ale nie udało się to. Szef powinien brać na siebie odpowiedzialność. Schrzaniłem sprawę”. Nie udało mu się doprowadzić to sytuacji, w której Google będzie stanowiło realną konkurencje dla Facebooka w Web 2.0. Jak sam przyznał, zależało mu na współpracy z największym portalem społecznościowym na świecie. Były dyrektor CEO zabiegał o zawarcie umowy z Facebookiem, ale Mark Zucekrberg odrzucił jego propozycję, wiążąc się z Microsoftem. Efektem czego teraz w wyszukiwarce Bing pojawiają się linki polecające od znajomych z portalu społecznościowego.
Gigant z Mountain View ma problem w zdobywaniu informacji o swoich użytkownikach, kim są ich znajomi oraz w jaki sposób dostarczane są informacje zwrotne. Teraz odpowiedzialność odniesienia sukcesu na internetowym polu społecznościowym spadła na nowego dyrektora CEO Google- Larry’ego Page’a.
Podczas konferencji D9 Eric Schmidt stwierdził, że Microsoft przestało się liczyć w rozwoju usług internetowych. To właśnie Google, Facebook, Apple i Amazon tworzą „gang czterech” i wyznaczają standardy w świecie internetowym, a Twitter i PayPal są już tuż za nimi. Schmidt ubolewa również nad umową podpisaną między Microsoftem i Nokią, twierdzą, że Nokia zyskała by więcej kupując licencję Androida.

Po odejściu Erica Schmidta z CEO nie wiadomo, jak poradzi sobie Google w Web 2.0. Może nowemu dyrektorowi uda się naprawić popełnione błędy, może przycisk +1 odniesie sukces, a może w końcu ukaże się tak długo oczekiwane Google Me? Czas pokaże…

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://www.talkandroid.com/27559-breaking-news-eric-schmidt-steps-down-as-google-ceo-to-be-replaced-by-larry-page/
http://www.spidersweb.pl/2011/06/juz-wiadomo-czemu-eric-schmidt-musial-odejsc-ze-stanowiska-ceo-googlea.html
http://allthingsd.com/20110531/googles-executive-chairman-eric-schmidt-live-at-d9/

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane