facebook Data 17.08
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

Facebook gromadzi numery telefonów

 

W Internecie pojawiło się wiele alarmujących informacji dotyczących nieprzestrzegania ochrony danych osobowych przez największy portal społecznościowy na świecie (nie po raz pierwszy…). Jak podaje Kaspersky Lab Polska, Facebook może gromadzić i publikować numery telefonów naszych znajomych, nawet jeśli nie uzyska on na to naszej zgody. Coraz więcej użytkowników na swoim profilu może zauważyć informację w języku angielskim, która sugeruje, że portal bez naszej wiedzy pobiera numery telefonów naszych znajomych z naszych urządzeń mobilnych i gromadzi je w bazie danych.
Każdy kto korzysta ze smartfonów i zainstalował aplikację do Facebooka może (ale nie musi) zgodzić się na synchronizację kontaktów z telefonu i z konta portalu społecznościowego. Dane kontaktowe ze smartfonów pobierane są również od osób, które nie posiadają swojego konta na serwisie społecznościowym. Jeśli nawet my sami nie zgodzimy się na synchronizację numerów, to niekoniecznie muszą się na nią zgadzać nasi znajomi z Facebooka…

Na szczęście numery telefonów można usunąć, wystarczy zalogować się na swój profil, wybrać opcję „Konto”, a następnie polecenie „Edytuj znajomych”. W lewej części okna pojawi się opcja „Kontakty” i wtedy już z tego poziomu można usunąć wszystkie numery. Jeśli ktoś nie życzy sobie, by Facebook gromadził dane telefoniczne naszych znajomych na serwisach, należy się upewnić, że funkcja synchronizacji kontaktów w aplikacji mobilnej została wyłączona.

Facebook gromadzi numery telefonów , 5.0 out of 5 based on 1 rating
Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://www.kaspersky.pl/about.html?s=news&newsid=1571
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/internet/2010/42/dzielisz-sie-nimi-one-dziela-sie-toba-nie-jestes-bezpieczny.aspx

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane