4461019149_1b4094d78b_m Data 24.01
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Facebook Messenger wprowadza nową funkcję

 

Już dawno minęła era Gadu – Gadu, Tlenu, czy innych komunikatorów internetowych. Całość zgarnął Facebook. Komunikator o nazwie Messenger dostępny jest tylko na urządzenia mobilne, ale i tak cieszy się dużą popularnością.

Nie brakuje jednak głosów krytycznych. Wiele osób narzekało, że nie ma możliwości korzystania z Messengera pracując na popularnym komputerze PC lub laptopie. Niektórzy użytkownicy narzekają też na ikony informujące o tym, na jakim urządzeniu korzystamy z Messengera.

Idzie nowe

Być może wkrótce Facebook wprowadzi w Messengerze przełomowe rozwiązanie. Chodzi o automatyczną zamianę głosu na tekst. Dokładnie chodzi o zamianę przesłanych wiadomości na tekst. Taka funkcja może się na przykład przydać na wykładach lub zebraniach firmowych. Wadą jednak jest fakt, że czasem odsłuchanie wiadomości jest trudne – na przykład, gdy jesteśmy w klubie lub kawiarni. Nie wiadomo dokładnie, kiedy całość ma być wprowadzona oficjalnie i czy funkcja będzie obsługiwać tylko język angielski, czy więcej języków.

Facebook nie od dziś wzbudza kontrowersje. Marka jest bardzo popularna, ale też budzi wiele emocji i negatywnych skojarzeń. Szczególnie kontrowersje nasilają się w kwestii ustawień prywatności. Wracając jednak do samego pomysłu zamiany tekstu na głos, warto wspomnieć, że taka funkcja już od dawna istnieje, dzięki programowi stworzonemu przez polskich informatyków skupionych wokół firmy INOVA. Marka została 2 lata temu kupiona przez Amazon.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane