dollars facebook Data 15.06
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Facebook planuje debiut na giełdzie

 

Jeszcze nie tak dawno, na majowej konferencji e-G8 Mark Zuckerberg zapewniał, że w najbliższym czasie nie planuje wejść na giełdę ze swoim portalem społecznościowym. Mimo to media podają całkiem inne wiadomość… Jak donosi CNBC powołując się na swojego anonimowego informatora, że na przełomie października i listopada rozpoczną się prace przygotowywacze do działań zmierzających do wejścia na giełdę Facebooka w pierwszym kwartale 2012 r. Według obliczeń analityków, na dzień dzisiejszy największy portal społecznościowy na świecie wart jest 100 mld dolarów. Nad złożeniem IPO ma czuwać bank inwestycyjny Goldman Sachs.
Chociaż tych doniesień nikt z rzeczników Facebooka nie potwierdza, to mimo to dyrektor operacyjny Sheryl Sandberg stwierdziła, że wkroczenie Facebooka na giełdę jest nieuniknione.
Facebook nie jest pierwszym tego typu portalem społecznościowym, który chce wystartować na giełdzie. Debiutantem jest LinkedIn, który w zeszłym miesiącu osiągnął wartość 7 mld dolarów, natomiast na początku czerwca do Komisji Papierów Wartościowych wpłynął wniosek od portalu Groupon, a jego wartość ma przynieść blisko 750 mld dolarów.
Jeśli Facebook planuje wejść na giełdę papierów wartościowych, to będzie musiał upublicznić swoje dane finansowe. Będzie można wtedy zobaczyć jak dokładnie radzi sobie Facebook i czy tak mocno wygórowana jego wartość nie jest efektem kolejnej bańki internetowej.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://forsal.pl/artykuly/522952,100_mld_dol_za_portal_zuckerberga_facebook_idzie_na_gielde.html
http://drpinna.com/whats-a-trillion-dollars-10342

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

  1. Pingback: Facebook na giełdzie w II kwartale 2012 roku | TopBlog