facebook deals Data 30.08
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Facebook rezygnuje z zakupów grupowych

 

Największy portal społecznościowy wycofuje się z zakupów grupowych. Facebook Deals przestaje działać. A jeszcze nie tak dawno pojawiały się w Internecie wiadomości o tym, że grupowe zakupy od Facebooka miały być udostępnione dla polskich użytkowników już na jesień.

Rzecznik prasowy amerykańskiego portalu przyznał, że testy nowego projektu trwały już od czterech miesięcy, a ich wyniki raczej nie są zadowalające, dlatego Facebook zdecydował się wycofać oferty w ciągu najbliższych tygodni.

Facebook Deals swoją premierę miał pod koniec kwietnia tego roku, a korzystać z niego mogli mieszkańcy pięciu największych miast w Stanach Zjednoczonych. Każdy kto brał udział w tym projekcie mógł korzystać z atrakcyjnej oferty usług i produktów zamieszczonych w serwisie. Usługa ta dodatkowo była połączona z Facebook Places, co miało ułatwić szukanie ofert i stać się poważnym konkurentem dla dużych serwisów takich jak np. Groupon. O tym, że Facebook Deals nie stał się „Groupon killers” mógł przyczynić się fakt, że usługa ta nie była dobrze rozwinięta, wypromowana, a oferowane promocje nie były zbyt atrakcyjne dla użytkowników.

Facebook Deals nie znika na zawsze. Check-in Deals będzie dostępne dla użytkowników urządzeń mobilnych. Każdy kto korzysta z tabletów, czy smartfonów będzie mógł szybko sprawdzić promocje w swojej okolicy, w której aktualnie się znajduje.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://socialmedia.pl/koniec-rywalizacji-z-grouponem-facebook-deals-zamkniete/
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/internet/2011/35/facebook-wycofuje-sie-z-zakupow-grupowych.aspx
radiovitamine.com

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane