google plus Data 19.07
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Facebook zablokował reklamę konta na Google+

 

W mediach zawrzało po ostatnich wydarzeniach, które miały miejsce na Facebooku. Jak się okazuje, największy na świecie portal społecznościowy blokuje reklamy Google+ i konta swoim użytkownikom. O działaniach Marka Zuckerberga zrobiło się głośno za sprawą geeka i programisty Michaela Lee Johnsona. Chciał on zareklamować na Facebooku swój nowy profil na Google+. Miał zamiar dotrzeć do większej rzeszy swoich potencjalnych klientów. Swoim wpisem zwracał się z prośbą do swoich znajomych z Facebooka, by dodali go do grona swoich kolegów na Google +.
Slajd pochodzi z profilu Michaela Lee Johnsona na Google+

Wykupił swoją reklamę na Facebooku, a po kilku godzinach portal usunął ten wpis, jak i pozostałe reklamy tego samego użytkownika oraz zablokowano jego konto. Johnson otrzymał list od programistów serwisu społecznościowego, ale nie poinformowano go, który podpunkt regulaminu Facebooka naruszył. Biuro prasowe portalu Zuckerberga milczy, natomiast w regulaminie Facebooka można znaleźć punkt, dotyczący zakazu publikowania informacji prasowych w reklamach bez pisemnej zgody, Facebook zastrzega sobie prawo do odmówienia emisji reklamy w każdym momencie z dowolnego powodu, istnieje również zapis mówiący o zakazie promowania konkurencyjnych serwisów i negatywnym wpływie na działanie portalu. Moderatorzy Facebooka nie są w stanie wskazać, który paragraf regulaminu naruszył Johnson.

Oczywiście Facebook postąpił zgodnie ze swoim regulaminem blokując reklamę profilu Johnsona na Google+, lecz szum medialny, który robił się wokół tego wydarzenia na pewno odbije się czkawką Zuckerbergowi. Widocznie Facebook przestraszył się nowego produktu z Mountain View, który w niespełna dwa tygodnie zgromadził 10 mln użytkowników (a trzeba zaznaczyć, że tylko niektórzy internauci mogą zakładać profile). A jeszcze nie tak dawno sam Mark Zuckerberg testował swój profil na konkurencyjnym serwisie i jakoś Google + nie reagował histerycznie….

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://webhosting.pl/Zareklamuj.swoj.profil.na.Google_.w.Facebooku.ciesz.sie.jak.Zuckerberg.zablokuje.ci.konto
https://plus.google.com/100125012078853567494/posts
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/facebook-blokuje-reklamy-promujace-google

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane