136 Data 24.01
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

Jaki procent z przychodów przypada na Google?

 

Google AdSensne dość długo zwlekał z ujawnieniem informacji, w jaki sposób dzieli się przychodami pochodzącymi z reklam z właścicielami stron internetowych. Naciski na ujawnienie tych wiadomości przychodziły do firmy Google z całego świata, ponieważ do końca nie było wiadomo, jak dzielone są pieniądze. Brak jasnych i przejrzystych wiadomości na ten temat sprawiało, że potencjalni reklamodawcy nie chcieli promować się za pośrednictwem Google AdSense.

Nie dawno na oficjalnym blogu Google pojawiła się informacja, dotycząca podziału zysków między AdSense a reklamodawcami z dwóch głównych usług: dla treści (for content) i dla wyszukiwarek (for search). Gigant nie ujawnił podziału zyskami z aplikacji mobilnych (for mobile aplications) oraz z gier (for games), tłumacząc ten fakt, że w tym zakresie rozwój reklamy jest dynamiczny, a stawki ulegają ciągłej zmianie.

Ile zarabiają wydawcy i Google?

Z reklam wyświetlanych w programie AdSensne reklamodawcy pobierają 68% kwoty, natomiast Google inkasuje resztę. Jak tłumaczy się gigant, owe 32% kwoty jest przeznaczane na inwestycje związane z nowymi technologiami, produktami i funkcjami, które maja na celu usprawnienie działania Google AdSense.

Natomiast w przypadku reklam pojawiających się w sieci wyszukiwania, reklamodawcy otrzymują tylko 51%, resztę Google zatrzymuje dla siebie, tłumacząc, że firma ponosi bardzo wysokie koszty operacyjne związane z tą właśnie usługą. Te 49% idą na wydatki związane z rozwojem i badaniami nad AdSense.

Ujawnione przez Google dane dotyczą wyłącznie mniejszych wydawców, którzy program AdSense obsługują samodzielnie. Natomiast w przypadku dużych wydawców dane dotyczące podziału zysków nie zostały ujawnione, ponieważ większe firmy dochodzą do porozumienia na innych zasadach niż ma to miejsce w przypadku mniejszych. Wiadomo nie od dziś, że więksi wydawcy zarabiają więcej na reklamach w Google AdSense, niż mali.

Google ujawniając informacje o dzieleniu się dochodami z reklamodawcami na AdSense, liczyło na pozyskanie większej liczby ofert i zainteresowaniem ich usługą w sferze biznesu. Gigant zapewnia, że jak na razie nie planuje wprowadzać kolejnych zmian związanych z udziałem w zyskach w AdSense, jednak nie wyklucza takich działań w najbliższych latach, wszystko jest związane z tym, jakie koszty będzie ponosiła firma Google. Ujawnienie tych informacji może spowodować, że konkurencja, chcąc stać się bardziej atrakcyjna dla swoich przyszłych klientów, zaproponuje bardziej korzystne ceny niż Google.

Jaki procent z przychodów przypada na Google?, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://www.sprawnymarketing.pl/news/kto-ile-zarabia-na-adsense/
http://webhosting.pl/Google.ujawnia.jak.dzieli.sie.przychodami.z.AdSense
http://adsense.google.com/support/bin/answer.py?hl=pl&answer=32859
http://www.podlaskie.strefabiznesu.pl/artykul/nadchodza-chude-lata-222.html

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane