gmail Data 05.09
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Gmail już dostępny w trybie offline

 

Google nie zwalnia tempa. Teraz użytkownicy Gmail maja możliwość korzystania z swojej poczty elektronicznej nawet bez dostępu do Sieci. Nowa usługa w trybie offline jest dostępna po zainstalowaniu specjalnej wtyczki dla przeglądarki ChromeTeraz każdy może mieć dostęp do swojej poczty, przejrzeć archiwalne maile, pobrać załączniki, napisać wiadomość, która zaraz po podłączeniu do Sieci zostanie wysłana.

Nowa usługa wydaje się być bardzo przydatna. W momencie jak utracimy dostęp do Internetu, zawsze możemy napisać szkic wiadomości, która zostanie automatycznie wysłana po ponownym nawiązaniu połączenia z Siecią, a wszystkie dane na poczcie zostaną synchronizowane.
Aby skorzystać z nowej usługi Gmail wystarczy zezwolić na zainstalowanie specjalnej wtyczki na swoim komputerze.

Nowa usługa w Gmail wykorzystuje HTML 5, który właśnie umożliwia korzystanie z usługi bez konieczności połączenia z Siecią. Google zapowiada, że już niedługo aplikacje Kalendarza i Dokumentów będą dostępne w wersji offline. Jak na razie Dokumenty i Kalendarz będzie można tylko przeglądać, ale już za jakiś czas będzie można edytować dokumenty bez potrzeby podłączania się do Internetu. Jak obiecał Google funkcja ta będzie momentalnie udostępniona dla użytkowników, kiedy tylko gigant upora się jeszcze z kilkoma trudnościami.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/gmail-dostepny-w-wersji-offline-wkrotce-rowniez-dokumenty-i-kalendarz
http://www.dobreprogramy.pl/Gmail-offline-juz-dostepny-w-kolejce-Kalendarz-i-Docs,Aktualnosc,27516.html
http://www/googleguru.pl

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane