g+ Data 22.09
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Google Plus dostępny dla wszystkich

 

Po blisko trzech miesiącach testowania portalu społecznościowego z Mountain View, Google Plus dostępne jest już dla wszystkich. W tak krótkim czasie można śmiało powiedzieć, że projekt Google odniósł spory sukces i wszystko na to wskazuje, że Facebook doczeka się wkrótce poważnej konkurencji. Oczywiście, na razie nie ma mowy o realnym podjęciu rywalizacji, ale w niedalekiej przyszłości… Z pewnością Google samo z siebie powinno być dumne, bo po wielu przymiarkach do zawojowania branży społecznościowej w Sieci, Google Plus cieszy się dużym zainteresowaniem. Z dniem 20 września, każdy może założyć swój profil na nowym portalu społecznościowym na stronie.

Wraz z premierą Google Plus, czekają nas niespodzianki. Teraz można prowadzić wideorozmowy Hangout teraz także na urządzeniach mobilnych. Jakość dźwięku i obrazu wideo jest znacznie lepsza niż ta, które oferuje swoim użytkownikom Facebook i Skype. Wkrótce ma być również udostępniona wersja AIR, która pozwala na wykorzystywanie najnowszej technologii do prowadzenia widowisk internetowych.
Google Plus oferuje przejrzysty wygląd profilu, dzięki czemu jest czytelny i estetyczny. Informatycy Google wzięli sobie do serca uwagi internautów pod adresem Twittera czy Facebooka i teraz Google Plus oferuje swoim użytkownikom usługę „kręgów”. Pozwalają one na oddzielenie swoich znajomych z pracy, studiów czy z osiedla. Dzięki czemu możemy prowadzić dyskusje i udostępniać szalone zdjęcia z imprezy bez obaw, że zobaczy je szef. Google Plus bazuje na swojej wyszukiwarce, dzięki czemu w szybki sposób możemy odnaleźć dawno zapomniane posty.

Wszystko wskazuje na to, że Google w końcu odniósł sukces w Social Media. Po nieudanych projektach Buzzy czy Wave, Google Plus wzbudza największe zainteresowanie, a oferowane usługi z pewnością pomogą przyciągnąć nowych użytkowników. Czy Google Plus nadal utrzyma dynamiczne tempo rozwoju, by stać się poważnym konkurentem dla Facebooka? Na tą odpowiedź musimy jeszcze poczekać.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://technologie.gazeta.pl/internet/1,113840,10323955,Google__jest_otwarte_dla_wszystkich.html
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/google-dostepny-dla-wszystkich-wideo
http://www.jeffbullas.com/2011/08/18/will-google-be-the-second-biggest-social-network-in-12-months/

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

  1. Pingback: Google Plus ma już 50 mln kont i nadal rośnie w siłę | TopBlog