google plus Data 12.08
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Google+ pnie się w górę. Nowe wyniki badań

 

Odkąd rozpoczęły się pierwsze testy Google+, nowa platforma społecznościowa wzbudza wiele emocji w sieci. Ze wstępnych badań przeprowadzonych przez agencję Bloomberg i instytut badawczy YouGov wynika, że już 13% dorosłych Amerykanów założyło swoje konto profilowe na Google Plus, a za rok ten odsetek wzrośnie do 22%. Aż 9% dorosłych Amerykanów deklaruje, że w przeciągu najbliższego roku planuje utworzenie własnego konta na Google+. Z tych samych badań wynika, że w tym samym okresie Facebook straci dwa punkty procentowe, a jego udział w runku portali społecznościowych będzie wynosił 69%. Twitter i Linkedln mają zanotować niewielki wzrost o 3-2 punkty procentowe, ale ustąpią miejsca Google Plus.

Analizując początki największych portali społecznościowych na świecie wynika, że to właśnie Google + rozwija się najszybciej i bardzo dynamicznie w porównaniu do Facebooka czy MySpace. Według tych samych badań, 45 % ze wszystkich badanych, z nowego serwisu społecznościowego korzysta codziennie. Natomiast, na Facebooka każdego dnia loguje się 62% użytkowników, na Twitterze 42%, a na Likedln 8.
30% osób, które wzięły udział w badaniu przyznało, że posiada dwa konta, zarówno na Google Plus, jak i na Facebooku.

Z przeprowadzonych badań wynika, że Google Plus bardzo dobrze radzi sobie na rynku portali społecznościowych, już za rok ma zająć drugie miejsce w rankingu Social Media, a jak na razie nie ma szans na nawiązanie rywalizacji o pierwsze miejsce z Facebookiem.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://technologie.gazeta.pl/internet/1,113840,10089582,Google__za_rok_ma_byc_drugim_najpopularniejszym_serwisem.html
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/google-za-rok-moze-byc-popularniejszy-od-twittera-do-facebooka-daleko
http://webbite.pl/index.php/2011/07/minal-juz-miesiac-od-startu-google-co-dalej/

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

  1. Pingback: Popularność Google Plus gwałtownie spada | TopBlog