Data 11.09
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Google usprawnia wyszukiwanie głosowe

 

Czy wiedziałeś, że szukają informacji w Google, możesz do tego wykorzystać komendy głosowe? Wielu pewnie nie zdawało sobie sprawy z takiej możliwości, a teraz chętnie wypróbuje tej ciekawej i dla niektórych wygodnej opcji. Czy to oznacza, że niedługo klawiatura nie będzie nam potrzebna?

Opcja to już jest dostępna od pewnego czasu, jednak w ostatnim czasie można zauważyć znaczną jej poprawę, szczególnie w szybkości działaniu oraz poprawności rozpoznawania komend. System na bieżąco analizuje w czasie rzeczywistym każde słowo i zapisuje je na ekranie. Mamy zatem pełną kontrolę nad tym, czy zostaliśmy poprawnie zrozumiani. W razie potrzeby możemy wprowadzać stosowne zmiany. Co więcej, podobno, jak twierdzi Google, funkcja wyszukiwania głosowego jest w stanie usuwać szumy tła, jakie wychwytywane są przez mikrofon. Wszystko po to, aby odbiór był czysty i nic nie wpływało na jego zakłócanie.

Specjaliści są zgodni, że funkcja ta działa sprawniej i jest dużo bardziej intuicyjna. Google lubi zmiany i coraz częściej je wprowadza. Niektórzy nawet nie wiedzą o istnieniu pewnych opcji, do jakich mają dostęp. Komendy głosowe w Google są jeszcze mało popularne wśród użytkowników, co nie zniechęciło specjalistów do wdrożenia jeszcze większych i lepszych zmian. Być może to przekona użytkowników do porzucenia klawiatury i przekona ich do wyszukiwania głosowego. Zdania są podzielone, co nie oznacza, że wyszukiwarka mówi STOP nowym możliwościom i aplikacjom, wręcz przeciwnie, chce nadal zaskakiwać.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane