Data 20.05
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Google wprowadza przycisk Kup w wynikach wyszukiwania

 

Coraz więcej słyszy się pogłoski o pewnych nowościach, które ma wprowadzić Google. Jedna z nich dotyczy przycisku “Kup Teraz”, który ma pojawić się w wynikach wyszukiwaniach.

Takie dane zostały opublikowane nawet przez dziennik The Wall Street Journal, które wynikały z rozmowy, które została przeprowadzona z pracownikami tego koncernu. Oczywiście chcieli oni zachować anonimować i dlatego nie można podać ich danych. Taka nowość, jak “Kup” ma zostać wprowadzona jak najszybciej i dzięki niej Google zaprezentuje się z jeszcze lepszej strony. Będzie to możliwe zarówno w komputerowej, jak i mobilnej wersji wyszukiwarki. I może dotyczyć wszelkich wyników wyszukiwania, zarówno tch sponsorowanych, jak i płatnych.

W jaki sposób miałoby to działać?

Jeśli internauta kliknie w przycisk “Kup Teraz” to zostanie przeniesiony na inną stronę i to tam będzie miał możliwość zamówienia takiego towaru, wybrać jego dokładne parametry. Będzie jeszcze możliwość wyboru dostawy, jak i ustalenie wielu innych rzeczy. Natomiast samym procesem realizacji zajmie się konkretny sprzedawca, który jest w stanie dostarczyć nam taki produkt. Już wiele sklepów handlowych myśli o tym, aby zainwestować w takie kampanie rekalmowe. W pierwszej kolejności to rozwiązanie ma być dostępne w wyszukiwarce desktopowej, w wersji mobilnej po pewnym czasie. W ten sposób Google będzie mogło konkurować z takimi koncernami, jak eBay czy Amazon.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane