4559463735_9d55279f17_m Data 30.12
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Kończy się era Windows 7

 

Nadchodzi koniec Windows 7. Jeżeli pracujesz na tym systemie operacyjnym nie musisz się specjalnie zamartwiać, ale pewne zmiany być może nie ominą Ciebie. Warto o nich wiedzieć.

Dokładny koniec nastąpi 13 stycznia. To właśnie tego dnia Microsoft, właściciel systemów operacyjnych Windows, zakończy swoje wsparcie dla wersji 7. Informacja może zaskakiwać, bo Windows 7 to najpopularniejszy system operacyjny na świecie. Ze strony Microsoftu chodzi jednak jedynie o brak wparcia technicznego.

Dziś już wiemy, że od drugiej połowy stycznia 2015 roku Windows 7 nie będzie modyfikowany, a jego użytkowników ominą nie tylko nowe funkcje systemowe, ale też najprawdopodobniej aktualizacje wbudowanego w system oprogramowania – np. nowa, dwunasta, wersja przeglądarki Internet Explorer. Dokładniej chodzi o osoby posiadające Windows 7 z zainstalowanym dodatkiem Service Pack 1. Użytkownicy Ci mieli dotąd zapewnioną bezpłatna pomoc techniczną, aktualizacje oraz dostęp do zupełnie nowych komponentów i funkcji wciąż rozwijanego przez Microsoft systemu. To właśnie ten ostatni element wsparcia zostanie zakończony z dniem 13 stycznia.

Płać użytkowniku

Użytkownicy Windows 7 za ewentualną pomoc techniczną będą musieli zapłacić. Ile? Tego jeszcze nie wiadomo. Dobrym newsem natomiast jest fakt, że w dalszym ciągu (dokładniej do 2020 roku) ze strony Microsofta w ramach wydłużonego wsparcia, będą wydawane aktualizacje bezpieczeństwa dla systemu.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane