bing Data 17.05
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Linki od znajomych z Facebooka na Bing

 

Zdaje się, że wyszukiwarka Microsoftu robi wszystko co w jej mocy, by przyciągnąć do siebie jak największą liczbę użytkowników i tam samym stać się największym konkurentem dla Google… i ostatnie działania Bing mogą odnieść skutek.
Informatycy Microsoftu ogłosili, że na mocy zawartej umowy z Facebookiem w wynikach wyszukiwania mają pojawiać się w pierwszej kolejności  linki oznaczone przyciskiem “Like it”, pochodzące od naszych znajomych z największego portalu społecznościowego. Bing wychodzi z założenia, że informacje rekomendowane przez bliskie nam osoby są sprawdzone i bardziej wartościowe dla użytkownika sieci. Aby skorzystać z nowej społecznościowej funkcji wyszukiwarki Microsoftu należy posiadać konto na Bingu oraz być zalogowanym na Facebooku. Pod każdym  linkiem, będzie pojawiała się miniaturka zdjęcia naszego znajomego, który chwali dany produkt, czy usługę. Jak twierdzą sami informatycy, dzięki współpracy z portalem społecznościowym, wyszukiwarka będzie brała pod uwagę te wyniki, które są polecane przez naszych znajomych, dzięki czemu będą one zajmowały wyższe pozycje.

W praktyce dowiemy się od naszych znajomych z Facebooka przykładowo na jaki film warto iść do kina, gdzie wybrać się na festiwal za granice i co ciekawego robić w Sztokholmie. Opinie z portalu społecznościowego mają pomóc w podejmowaniu wyborów. Niewątpliwym jest fakt, że dzięki udostępnieniu w wynikach wyszukiwania linków polecających z Facebooka, wzrosną pozycję blogów czy firmowych stron internetowych.
Dzięki współpracy Microsoftu z portalem społecznościowym Bing dużo zyska, strony internetowe z pewnością zainteresuje nowa usługa. Jeśli Bing przy współpracy z Facebookiem odniesie sukces i wzmocni swoją pozycję na rynku internetowym, to z pewnością stanie się realnym zagrożeniem dla Google.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://www.hpseo.co.uk/article/optimising-for-bing/4561466
http://www.webadd.pl/index.php/facebook-wspiera-bing/

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

  1. Pingback: Znajdź więcej w Sieci dzięki Google Related | TopBlog

  2. Pingback: „Inteligentne” wyniki wyszukiwania w Bing | TopBlog