4957221261_36339afa1a_m Data 27.02
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Masz konto w PKO BP? Uważaj logując się do banku

 

Dziś z bankowości internetowej korzysta około 70% Polaków. To całkiem przyzwoite liczby, które zachęcają też oszustów. Przekonali się o tym przedstawiciele jednego z największych banków w Polsce – PKO BP.

“Twoje konto jest zablokowane” – taka wiadomość zestawiona z logo banku może zaniepokoić adresata, który odruchowo może kliknąć zamieszczony wewnątrz link. Na to właśnie liczą oszuści podszywający się pod bank PKO.

Atak phishingowy na użytkowników serwisu iPKO

O sprawie poinformowała firma Kaspersky Lab Polska. Oszuści wysyłali wiadomości mailowej, a w treści wykorzystywali logo iPKO. Do rzekomego zablokowania konta miało dojść przez “wiele nieudanych prób logowania” i aby ponownie uzyskać do niego dostęp, konieczne jest kliknięcie odnośnika, który kieruje ofiarę na sfałszowaną stronę logowania do serwisu iPKO. Strona ta jest wierną kopią prawdziwej witryny logowania iPKO i nic nie wskazuje na niej na oszustwo.
Ryzyko było ogromne, bo wszystkie nasze dane zgromadzone w bankowości internetowej mogły trafić w ręce przestępców. Co więcej, podrobiona witryna zachęcała do podawania danych do logowania, oddanie danych logowania przekierowuje do kolejnej witryny, gdzie cyberprzestępcy nakłaniają do podania kodów jednorazowych autoryzujących transakcje bankowe. W ten sposób wszystkie dane potrzebne do uzyskania dostępu do konta trafiają w ręce przestępców.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane