10486187245_4e683f5184_m Data 01.04
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Miejsca, gdzie możesz szukać darmowych zdjęć

 

Coraz częściej zdarzają się sytuacje, że chcąc zaprojektować stronę www, materiały promocyjnej, czy też grafiki internetowe, musimy ubogacić content o zdjęcia. W tej sytuacji pomocne mogą być zdjęcia z darmową grafiką.

W opinii wielu dobra grafika to więcej niż połowa sukcesu. Dlatego przygotowaliśmy listę stron z darmowymi zdjęciami – to witryny z których legalnie można pobierać zdjęcia i wykorzystywać je na własne potrzeby.

Unsplash

Amerykańska strona prowadzona przez fotografów. Jak deklarują jej twórcy – 10 nowych zdjęć co każde 10 dni. Wyszukiwanie ułatwia nam wyszukiwarka słów kluczowych i filtry. Obszerność zbiorów nie jest zbyt duża, ale za to jakość najwyższa.

Freemagebank

Jako, że jest to zestawienie 15 najlepszych stron z darmowymi zdjęciami, to i w tym wypadku musimy napisać to samo – dość obszerne zbiory o najwyższej jakości.

Absfreepic

Z pozoru strona nie wydaje się być ciekawa, jednak posiada dużą ilość zdjęć o wysokiej jakości. Warto poświęcić jej uwagę, ponieważ możemy na niej znaleźć prawdziwe perełki.

Beststockphotofree

Co prawda wielkość zbiorów na tej stronie nie jest zbyt obszerna, jednak rekompensuje nam to wysoka jakość zdjęć jaką możemy tam znaleźć. Strona posiada wyszukiwarkę i kategorie – niestety tylko w języku angielskim.

Stockvault

Ponad 50 tys. darmowych zdjęć w jednym miejscu. Odnalezienie grafiki ułatwia nam kategoryzacja zdjęć jak i wyszukiwarka słów kluczowych.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

  1. Korzystam z takich stron jak Absfreepic i Unsplash. Darmowych zdjęć jest na tyle wystarczająco, że zawsze bez najmniejszego problemu odnajduję to co chcę znaleźć. Unsplash nadaję się dobrze dla ludzi którzy zajmują się fotografią lecz brak im własnej inwencji, jest tak wiele pomysłowych zdjęć z których można brać przykład