myspace Data 04.07
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

MySpace zostało sprzedane za 35 mln dlarów

 

Serwis społecznościowy MySpace został kupiony przez firmę Specific Media za 35 mln dolarów. Można by powiedzieć „w końcu”, ponieważ jeszcze kilka miesięcy temu portal był wystawiany na sprzedaż za sumę 100 mln dolarów, ale nikt nie chciał kupić dawnego giganta internetowego. Dotychczasowym właścicielom, firmie News Corp udało się zatrzymać tylko jedną trzecią z kwoty, którą chcieli otrzymać za serwis społecznościowy.
MySpace, niegdyś największy serwis społecznościowy w Internecie, zostało założone w 2003 roku i momentalnie odniósł ogromny sukces. W samych Stanach Zjednoczonych w 2005 roku na MySpace co miesiąc zakładano 21 mln nowych kont, gdy w tym samym czasie na Facebooku: 8,3 mln. Niestety, MySpace przegrał walkę o hegemonie w Sieci, dla porównania serwis społecznościowy liczył tylko w 2011 roku 34,9 mln użytkowników, a  Facebook 157,2 mln. Od kiedy portal Marka Zuckerberga stał się popularny, serwis MySpace gwałtownie zaczął tracić swoich użytkowników.
W 2005 roku My Space został kupiony za niebagatelną cenę 580 mln dolarów od Fox Media i stał się własnością giganta medialnego Ruperta Murdocha (właściciel New Corp), który widząc spadek popularności serwisu, chciał się go jak najszybciej pozbyć. Udało mu się to dopiero teraz, sprzedając portal za 35 mln dolarów. New Corp zatrzyma jedynie 5% udziałów w MySpace.
Nowy właściciel, Specific Media ma w planach wprowadzić bardzo poważne zmiany w portalu społecznościowym. W Internecie pojawiły się informacje, że ma zostać zwolniona połowa pracowników, blisko 20 osób. Portal ma skupić swoja działalność wokół muzyki. Udziały w MySpace wykupił również Justin Timberlake, który chce przyciągnąć do serwisu jak najwięcej nowych użytkowników. Prawdopodobnie portal społecznościowy pójdzie w stronę komercji, nie będzie już promował alternatywnych muzyków, a ma stać się źródłem treści multimedialnych, klipów, i plików muzycznych znanych wykonawców.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/internet/2011/26/myspace-sprzedane.aspx
http://antyweb.pl/myspace-sprzedane-za-35-milionow-dolarow-firmie-specific-media/
http://technowinki.onet.pl/wiadomosci/myspace-sprzedane-firmie-specific-media,1,4777667,artykul.html

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane