google plus Data 25.10
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Na Google Plus można zakładać fikcyjne konta

 

Wbrew dotychczasowym zasadom i walki Google z anonimowością użytkowników, korzystanie z pseudonimów na Google Plus ma być teraz możliwe. A wszystko po to, by nowy portal społecznościowy mógłby się wyróżnić na tle Facebooka i sprawić, by jego oferta była jeszcze bardziej atrakcyjna. Tak więc ksywki, kryptonimy są dozwolone na Google Plus.

Do tej pory nie było możliwe założenie swojego konta pod pseudonimem. Być może właśnie fałszywe konta będą znakiem rozpoznawczym społecznościowego produktu Google.
Na konferencji Web 2.0 Summit Vic Gundorta zapowiedział, że Google Plus w najbliższym czasie wprowadzi istotne zmiany odnośnie swojego projektu. Użytkownicy, w zależności od swoich preferencji mogą posługiwać się swoim autentycznym imieniem i nazwiskiem, lub korzystać z pseudonimu. Google zapewnia, że internauci jeśli nie chcą, nie muszą rezygnować ze swojej anonimowości. Można się domyśleć, że wprowadzona zmiana, ma uderzyć w portal Marka Zuckerberga, gdyż Facebook wymaga od użytkowników, by podawali prawdziwe swoje dane.

Wprowadzone zmiany na Google Plus to chwyt marketingowy, który ma przyciągnąć nowych użytkowników. Po ostatnich pesymistycznych informacjach, dotyczących spadku popularności serwisu, Google robi wszystko by zatrzymać przy sobie jak największą liczbę właścicieli kont i wzbudzić zainteresowanie u innych internautów. Być może możliwość posługiwania się pseudonimami na portalu społecznościowym jest jednym z wielu zapowiadanych zmian w projektach Google.

Celexa

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/internet/2011/42/googleplus-popiera-uzywanie-pseudonimow.aspx
http://www.socialpress.pl/2011/10/uzytkownicy-google-beda-mogli-uzywac-pseudonimow/

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane