google plus Data 09.11
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)

Na Google Plus założysz już profil biznesowy

 

Na Google Plus można już zakładać profile nie tylko użytkowników, ale teraz także dla firm, produktów i marek. Utworzenie profili biznesowych na portalu społecznościowym od Google jest jak na razie we wstępnej fazie wdrażania, więc nie wszyscy będą mogli założyć taką stronę. Ale według zapewnień Google nowa usługa ma być już wkrótce dostępna dla wszystkich.

Na pierwszy rzut oka, profile biznesowe nie wiele różnią się od profili użytkowników. Zachowany jest ten sam design strony. Podobnie jak w przypadku profili prywatnych, można dodawać je do kręgów znajomych i podzielić się nimi z innymi użytkownikami serwisu. Niestety, nie ma możliwości napisania e-maila i prowadzenia czatu. Na profilach biznesowych można dodawać linki do zdjęć, filmów i prowadzić wideokonferencję.
Dodatkową niespodzianką dla fanów Google Plus jest możliwość przejścia na profil firmy już z poziomu wyszukiwarki. Wystarczy, że przed nazwą firmy w okienku wyszukiwania wpiszemy znak „+”. (+nazwa firmy, produktu, marki).

Chociaż usługa nie jest dostępna jeszcze dla wszystkich, a w Internecie pojawiają się komentarze o niedoskonałościach serwisu, to widać, że Google Plus nieustannie pracuje, by serwis społecznościowy był jak najbardziej atrakcyjny, by mógł przyciągnąć jak najwięcej firm, a tym samym generować wysokie dochody.

Na Google Plus założysz już profil biznesowy, 5.0 out of 5 based on 2 ratings
Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,10607869,W_koncu_ruszyly_strony_na_Google_.html
http://www.spidersweb.pl/2011/11/google-plus-otwarty-dla-firm-i-marek-oto-co-musisz-na-ten-temat-wiedziec.html

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane