Data 20.05
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Najczęstsze błędy na Instagramie

 

Aby Twoje konto na Instagramie uzyskiwało coraz większą popularność powinieneś pamiętać, jakich błędów należy unikać. W ten sposób udostępniane przez Ciebie treści zawsze będą miło odbierane przez internautów. Czego więc powinieneś unikać na Instagramie?

Po pierwsze nie ustawiaj konta, jako profilu prywatnego, ponieważ w szybkim czasie pozbędziesz się potencjalnych użytkowników, którzy regularnie obserwowali Twój profil. Taki problem popełnia wiele firm, a później dostrzega, że zainteresowanie ich kontem jest coraz mniejsze. Niemalże każdy internauta dostrzegając konto prywatne w pewnym stopniu się od niego oddala.

Po drugie nie udostępniaj takich samych treści, ponieważ zanudzisz swoich czytelników. Podczas udostępniania postów pamiętaj, aby przestawiać coś nowego.

Po trzecie pamiętaj, aby co chwilę nie udostepniać zdjęć. Również wtedy Twoi odbiorcy mogliby negatywnie spojrzeć na nasze konto i w końcu przestaliby je obserwować. Są to posty, które zniechęcają i odstraszają użytkowników. Takie posty docierają na ich tablicę i nie będą chcieli zauważyć kilkanaście bądź więcej postów pochodzących od Ciebie.

Po czwarte nie zapominaj o odpowiadaniu na komentarze. Wielu obserwatorów pozwoli sobie na przedstawienie swoich komentarzy, na które należy odpowiedzieć. Jeśli tego nie uczynimy, to po prostu nie doceniamy kontaktu z takim obserwującym. Będzie to dla niego bardzo negatywna informacja i w końcu opuści nasz profil.

Po piąte nie stosuj na Instagramie tak zwanych hasztagów. Wtedy profil twojej firmy nie będzie mógł być odkrywany przez kolejnych użytkowników. Często przyczyniają się one do spamowania, które jest bardzo szybko wychwytywane przez serwis społecznościowych, jak i wyszukiwarki internetowe.

Po szóste nie zapominaj o skutecznych i dobrze przygotowanych filmach wideo. Na samym Instagramie msz możliwość stworzenia filmu 15 sekundowego. Dlatego jego właściwe przedstawienie jest tutaj najważniejsze. Nieudany filmik spowoduje, że większość internautów zniechęci się do naszego konta.

Po siódme nie zapominaj o uzupełnieniu zdjęcia profilowego. Wszyscy obserwatorzy powinni mieć możliwość dokładnego sprawdzenia Twojego profilu. Jest to możliwe, jeśli zauważą Twoje zdjęcie profilowe. Często ono okazuje się zachęcające i przyczynia się do nawiązania pierwszych relacji.

Po ósme nieobserwowanie innych profili sprawia, że się nie rozwijasz. Aby móc nadal budować odpowiednie relacje z obserwatorami powinniśmy wpadać na nowe pomysły. Wiele z nich przedstawia nam konkurencja, której warto się dokładnie przyjrzeć. Możliwe, że również oni będą mogli zapewnić nam pewną współpracę.

Widać więc, że założenie profilu, jak i pozyskiwanie lojalnych obserwatorów to pierwsza rzecz. Natomiast druga jest związana z utrzymaniem ich przez cały czas i pozyskiwaniem nowych. Jest to możliwe, jeśli unikniemy tych 8 najczęstszych błędów, które są popełniane na Instagramie oraz na innych portalach społecznościowych.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane