selfie Data 24.03
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Najwięcej selfie robią użytkownicy Samsunga

 

Selfie to dziś kultowy element każdej imprezy. Młodzi ludzie robią sobie popularne selfie i wrzucają zdjęcia na portale społecznoościowe – dominuje Facebook i Instagram. Idealnie na selfie zareagował Samsung.

Samsung postanowił wykorzystać selfie do promocji własnych produktów, jakimi są Galaxy A3 oraz Galaxy A5 i pobił właśnie kolejny rekord świata w liczbie zdjęć wykonanych w ciągu 24 godzin. Wspomniane modele to jedne z premierowych smartfonów od Samsunga (obok S6 i S6 Edge), a kampania reklamowa może znacząco podkręcić sprzedaż A3 i A5.

12 803 selfie

Samung trafił do Księgi Rekordów Guinessa, bijąc rekord selfie wykonanych w przeciągu 24 godzin. Stało się to w Republice Południowej Afryki – mieszkańcy Johannesburga oraz Kapsztadu wykonali łącznie 12 803 zdjęcia, a więc o ponad 3000 więcej niż wynosił poprzedni rekord. Średnio wychodzi więc 533 selfie na godzinę, a co ciekawe wszystkie te zdjęcia wykonywano wyłącznie za pomocą tylko dwóch urządzeń, mianowicie smartfonów Galaxy A3 oraz Galaxy A5.
Odbiór jest jasny: selfie jest w modzie, a A3 i A5 to doskonałe smatfony do tego typu zdjęć. Nie jest to pierwszy tego typu pomysł reklamy sprzętu produkowanego przez Koreańczyków. Sławne selfie wykonane podczas ubiegłorocznej gali rozdania Oscarów, które zostało zrobione przy pomocy Galaxy S5. Zdjęcie obiegło cały świat i tylko na samym Twitterze było udostępniane ponad 1,1 miliona razy. Aktorzy, którzy je zrobili, nie omieszkali oczywiście odpowiednio wyeksponować produktu Samsunga.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane