129 Data 22.01
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 4.7/5 (3 votes cast)

Nowa wyszukiwarka BLEKKO już jest!

 

Z początkiem listopada internauci mogą korzystać z nowej wyszukiwarki BLEKKO, której hasłem przewodnim jest wykluczenie niechcianych informacji z wyników wyszukiwania. Inicjatorem Blekko jest Mike Markson, który powołał do życia wyszukiwarkę w 2007 r. Przez trzy lata, 24-osobowy zespół pracował nad projektem, przez ten czas udało im się pozyskać dofinansowanie w wysokości 24 milionów dolarów.

Sukces wyszukiwarki, według jej twórców, kryje się w slashtagachw specjalnych słowach kluczowych, które są filtrami. Specjalna funkcja tych tagów pozwala na dogłębne przeszukanie tych stron, które są związane z podanym słowem wskazówką. Na dzień dzisiejszy jest zdefiniowanych ok. 300 slashtagów, takich jak np.: /ebooks; /liberal, /science, /windows, itd. Dzięki takiemu rozwiązaniu wyszukiwarka przeszukuje niewielką część Internetu w poszukiwaniu interesującej użytkownika frazy.

Cechą odróżniającą Blekko od innych wyszukiwarek jest fakt, iż to właśnie społeczność internetowa ma znaczny wpływ na slashtagi. Dzięki temu można obserwować jakie tagi zostały zaproponowane, ulepszone i wykluczone przez użytkowników.

Użytkownik ma dostęp do dokładniejszych informacji SEO, dotyczących poszczególnych stron:

Slajd pochodzi ze strony: http://deepweb.pl

Blekko wykorzystuje zbiory Yahoo, gdyż nie mają jeszcze swojego zaplecza (z ostatnich danych wynika, że obecnie w indeksie wyszukiwarki jest ok. 3 miliardy stron, a to dość słaby wynik na tle Google czy Bing)

Nowa wyszukiwarka ma mieć przewagę nad konkurencją w tym, że w wyniki wyszukiwania nie będą zawierały spamu. Użytkownicy mogą sami zaznaczyć, który z linów jest spamem. Na liście z wynikami wyszukiwania przy poszczególnych linkach pojawia się opcja: spam, klikając w nią dany link jest dla użytkownika linkiem niechcianym.

Twórcy Blekko chcą zawojować Internet, ich celem jest zając trzecie miejsce w rankingu na najpopularniejszą wyszukiwarkę.

Adres nowej wyszukiwarki.

Nowa wyszukiwarka BLEKKO już jest!, 4.7 out of 5 based on 3 ratings
Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://www.sprawnymarketing.pl/news/blekko-startuje-juz-za-kilka-dni/
http://www.sprawnymarketing.pl/news/blekko-startuje-juz-za-kilka-dni/
http://deepweb.pl/blekko-nowa-sila-na-rynku-wyszukiwarek
http//www.blekko.com

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane