videochat Data 07.07
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Nowość: wideo czat na Facebooku

 

Wczoraj miała miejsce oficjalna prezentacja nowej usługi na Facebooku, każdy użytkownik portalu społecznościowego może korzystać z wideo czata działającego na robotach Skype’a. Dodatkową usługą jest możliwość prowadzenia rozmów grupowych oraz wysyłanie wiadomości w formie wideo. Aby korzystać z wideo czatowania należy wejść na stronę: facebook.com/videocalling , zalogować się na swoje konto i wybrać osobę, do której chcemy zadzwonić. Dodatkowo trzeba również zainstalować wtyczkę. Wiedo czat działa sprawnie i jest dostepny dla internatów z całego świata.

Nowa usługa na Facebooku została w zupełności zintegrowana z najpopularniejszym komunikatorem na świecie. Chociaż Mark Zuckerberg prowadził rozmowy ze Skype’ już blisko od dwóch lat, to dopiero zacieśnienie tej współpracy stało się możliwe w momencie zakupu komunikatora przez wielkiego przyjaciela Facebooka- Microsoftu.
Na wczorajszej konferencji Mark Zuckerberg ogłosił, że interfejs Facebooka uległ pewnym kosmetycznym modernizacjom, ale już niedługo użytkowników Facebooka czeka wielka niespodzianka, ponieważ zapowiedziano lawinę zmian w portalu społecznościowym, nad którymi pracują obecnie programiści.
Ponadto Mark Zuckerberg po blisko roku milczenia na temat oficjalnej liczby użytkowników ogłosił, że na dzień dzisiejszy z Facebooka korzysta blisko 750 mln internautów.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://www.komputerswiat.pl/blogi/blog-redakcyjny/2011/07/facebook-z-rozmawami-wideo-i-nie-tylko.aspx
http://mashable.com/2008/10/07/facebook-live-search/

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane