159 Data 11.02
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

Nowy algorytm wykrywania wirusów od Google

 

Zanim Google wdrożyło w życie modyfikacje, na stronach z wynikami wyszukiwania wyświetlała się informacja, że dana witryna została zarażona wadliwym oprogramowaniem. Z czasem wprowadzono kolejne udogodnienie, które pozwala na wysyłanie informacji drogą e-mailową do właścicieli konkretnych uszkodzonych witryn. W Narzędziach dla Webmasterów został poprawiony algorytm wykrywania wirusów, a dane aktualizowane są cztery razy szybciej, niż to miało miejsce do tej pory.

Logując się na stronę z narzędziami dla webmasterów, w zakładce: Laboratorium pojawia się opcja: Diagnostyka, po wyborze której, wyświetla się informacja, czy dana strona zawiera wadliwy skrypt:

Slajd pochodzi ze strony: www.sprwanymarketing.pl

W przypadku wykrycia złośliwej aplikacji na danej witrynie, pojawia się to taka informacja:

Slajd pochodzi ze strony: www.sprawnymarketing.pl

W przypadku wirusa na danej stronie internetowej można teraz w prosty sposób się go pozbyć, korzystając z narzędzi oferowanych przez Google. Wyszukiwarka wskazuje dokładnie, które elementy kodu są uszkodzone. Zdarza się, że w niektórych przypadkach podaje przyczynę pojawienia się wirusa na stronie. Używając specjalnej aplikacji można w prosty sposób pozbyć się wadliwego oprogramowania ze strony. Wystarczy wypełnić formularz znajdujący się w Narzędziach dla Webmasterów (zakładka Diagnostyka), który pomaga w usuwaniu wirusa. Jak zapewnia Google, im szybciej uda się wykryć i usunąć wadliwy kod, tym prędzej wyszukiwarka zaprzestanie wyświetlania informacji dla użytkowników internetowych o zawirusowanej witrynie.

Nowy algorytm wykrywania wirusów od Google, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://www.sprawnymarketing.pl/news/google-powiadomi-o-malware-w-realtime/
http://blog.widzialni.pl/pomocne-narzedzie-do-usuwania-zlosliwego-kodu-malware-na-stronach-internetowych-od-google/
http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?hl=pl&answer=163634
http://antyweb.pl/historia-social-media-w-google/

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane