zmiany w google Data 01.07
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Nowy wygląd interfejsu Google

 

Już pod koniec czerwca internautów, którzy korzystają z wyszukiwarki Google spotkała niespodzianka. Na polskiej stronie wyszukiwarki wprowadzono zmiany w wyglądzie strony głównej. Jak na razie wprowadzone modyfikacje mają charakter testowy. Do tej pory Google bardzo rzadko przeprowadzało zmiany w wyglądzie strony głównej. Zazwyczaj były to drobne zmiany kosmetyczne. Tym razem mamy do czynienia praktycznie w całości odmienionym interfejsem Google.
Uruchomiając stronę główną Google na pierwszy plan wybija się czarny pasek narzędzi.

Linki zostały umieszczone na górze oraz na samym dole strony wyszukiwania.
Największe zmiany zaszły w samych wynikach wyszukiwania. Przycisk wyszukiwania został zmieniony na ikonkę z lupą.
Wygląd zmienił także lewy pasek menu. Wprowadzono nowe kolory, które sprawiają, że opcje wyszukiwania są lepiej widoczne i przejrzyste.
Modyfikacje zostały wprowadzone również w sponsorowanych wynikach wyszukiwania. Teraz adres URL pojawia się zarz pod tytułem strony, a nie pod rich snippetsami, jak do tej pory. Nie ma także podkreśleń elementów linkujących, a tytuł strony jest wyłącznym linkiem do danej witryny.
Odległości między poszczególnymi reklamami są większe i jeśli użytkownik zalogowany jest na Gmailu to na ekranie monitora będzie pojawiał się przy każdym wpisie przycisk +1 Google.

Wyniki organiczne, podobnie jak w przypadku wyników sponsorowanych, także zostały wyraźnie zmienione. Adres URL pojawia się nad opisem linka i nie można go wybrać. Prawdopodobnie teraz adres strony będzie bardziej wartościowy od opisu. Odległość między naturalnymi wynikami wyszukiwania także została zwiększona, co z czasem może przełożyć się na mniejszą liczbę wyników wyszukiwania w SERP-ach.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://www.cezzy.pl/nowy-wyglad-wynikow-wyszukiwania-google-juz-polsce/
http://blogs.forbes.com/moneybuilder/2009/10/08/blogger-loses-unemployment-benefits-after-making-1-a-day-in-adsense-pay/

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane