160 Data 18.01
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Nowy wygląd Yahoo

 

Nowy wygląd wyszukiwarki Yahoo! jest już dostępny dla amerykańskich i kanadyjskich użytkowników, ważne jest tylko, by uruchamiać yahoo.com pod przeglądarką Microsoftu Internet Explorer. Zmiany są rezultatem podpisanej w zeszłym roku umowy Yahoo! z wyszukiwarką Bing (która należy do Microsoftu). Na mocy tego porozumienia wyszukiwarka Yahoo! ma być szybsza (korzysta z silnika konkurencji) i ma mieć nowe narzędzia pomocne w konkurowaniu na rynku reklam on line z Google, która na tym polu jest jak na dzień dzisiejszy niekwestionowanym liderem (Microsoft liczy w zamian na zdobycie prawie 30% rynku wyszukiwarek w USA).

Nowe opcje w interfejsie wyszukiwarki

Zmiany w interfejsie Yahoo! mają na celu ułatwienie użytkownikom sieci znajdowania informacji (przejście „od działania do działania – from finding to doing). Wpisując w wyszukiwarkę daną frazę (np. bryan ferry) po prawej i lewej stronie wyników wyszukiwania pojawiają się dwa panele, które odsyłają do różnych zakładek, w tym wypadku do zakładek z albumami, nagraniami video, kontami na Twitterze:

Slajd pochodzi ze strony: www.sprawnymarketing.pl

Hasła, które pojawiają się w poszczególnych zakładkach zależą od postawionego przez użytkownika pytania. Dla frazy „lady gaga” w wynikach wyszukiwania obok zakładki „overview: po lewej stronie pojawia się zakładka „events”, umożliwiająca zakup internetowy biletu na koncert piosenkarki:

Slajd pochodzi ze strony: www.sprawnymarketing.pl

Zakładki, które pojawiają się w wynikach wyszukiwania w Yahoo! mają za zadanie usprawnić poruszanie się po sieci. Wpisując interesująca nas frazę automatycznie pojawiają się różne możliwości jej modyfikacji. Po wprowadzeniu aplikacji Netfixa można dodawać do Internetu nowe filmiki video, oglądać trailery itp. Teraz także, po podłączeniu konta z Yahoo.com i Facebooka można udostępniać swoje zdjęcia, jaki i oglądać zdjęcia znajomych.

Yahoo.com zapewnia, że to dopiero początek zmian w interfejsie, kolejne mają być wprowadzone w nadchodzącym roku.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://www.sprawnymarketing.pl/news/interfejsy-wyszukiwarek-yahoo/
http://www.dobreprogramy.pl/Yahoo-rozpoczyna-testy-wyszukiwarkiBing,Aktualnosc,19451.html
http://www.resolutionsquare.com/wordpress/tag/brand/

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane