google buzz Data 18.10
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Portal Google Buzz zostanie zamknięty

 

Google ostatnimi czasy całą swoją uwagę poświęca na rozwój nowego portalu społecznościowego. Niepotrzebne i nierentowne projekty, według doniesień wMountain View, mają zostać zamknięte z najbliższym czasie. Przestanie działać także Google BuzzKażdy, kto ma profil na Buzz ma nadal dostęp do zamieszczanych treści. Będzie można pobrać z zamykanego serwisu istotne informacje za pomocą narzędzia Google Takeout.

Buzz swoją premierę miał w lutym w 2010 roku. Google prowadziło promocje nowego serwisu społecznościowego z wielką pompą. W początkowym okresie marketing Google odniósł sukces. W ciągu trzech miesięcy swojej działalności zdobył aż 40 mln nowych użytkowników. Nawet w pewnym momencie Buzz był uznawany za poważne zagrożenie dla Facebooka i Twittera. Jednak szybko wyszło na jaw, że serwis społecznościowy od Google okazał się nietrafionym projektem, a Buzz stał się jedną z największych porażek zeszłego roku. Projekt nie zdobył popularności. Na dodatek, Buzz został oskarżony o naruszanie prywatności jego użytkowników. Pozwy zakończyły się ugodami, które w sumie kosztowały Google blisko 8,5 mln dolarów.

Buzz nie jest pierwszym projektem, zamykanym przez Google w tym roku. Oficjalnie Google Labs przestało już działać.

Oprócz Buzz, Google chce zamknąć Jaiku (program umożliwiający wysyłanie i przeglądanie w Sieci krótkich wiadomości tekstowych), a także Code Search i University Research Program for Google Search, a z iGoogle będą usunięte wszystkie funkcje społecznościowe.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/internet/2011/41/goobye-buzz!-google-zabija-kolejny-superprojekt.aspx
http://dvice.com/archives/2011/10/google-kills-bu.php

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane