123 Data 27.02
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

Powstał serwis społecznościowy dla marketingowców

 

Facebook, Twitter, Google Plus, Intagram, Shocase – no właśnie, wszystkie brzmią znajomo poza jednym. Powstał właśnie portal społecznościowy dla marketingowców.

Shocase to nowy serwis społecznościowy, który ma zawierać wszelkie branżowe informacje i umożliwić użytkownikom dzielenie się nimi. Portal wystartował w styczniu bieżącego roku. Idea portalu to zebranie użytkowników w postaci grona specjalistów z branż PR, reklamy i social media, którzy wcześniej mając do dyspozycji jedynie fora, czy grupy nie mogli cieszyć się z możliwości, które aktualnie jest w stanie zaoferować Shocase. Platforma ma docelowo gromadzić wszelkie inspirujące informacje dla konkretnej grupy docelowej.

Korzyści dla użytkownika

Użytkownicy otrzymują możliwość dzielenia się opisami projektów, sugestiami czy poradami branżowymi. Jak tłumaczą przedstawiciele Shocase, duże znaczenie odgrywać będzie wartościowy content. Udostępniane projekty mogą stanowić inspirację dla innych, a także być polem do dyskusji i komentarzy. Wybrany projekt można też polubić. Każdy projekt można kategoryzować w wybranych folderach, nie ma jednak ograniczeń co do rodzaju treści – mile widziane jest wszelkiego rodzaju video, nagrania audio, zdjęcia, czy też teksty i dokumenty. Użytkownik sam wybiera rodzaj materiału, którym chce się podzielić.

W praktyce wygląda to tak, że najpierw musimy się zarejestrować. Po rejestracji użytkownik musi wybrać swój obszar zawodowy z 8 dostępnych – Reklama, Branding, Design, Eventy, PR, Sprzedaż, Content Marketing oraz Strategia. To właśnie z tych zagadnień będzie otrzymywał newsy i do jego grona obserwowanych dołączą specjaliści z wybranej branży. Co ciekawe, portal jest w pewien sposób połączony z LinkedIn! To oznacza, że użytkownicy posiadający konto na LinkedIn mogą pozwolić na przeniesienie swoich danych do Shocase.

Powstał serwis społecznościowy dla marketingowców, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane