14 Data 26.01
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Sieć partnerska zmienia się w sieć reklamową

 

Sieć partnerska w Google AdWords zmieniła w czerwcu nazwę na sieć reklamową, pod której definicją kryją się strony internetowe współpracujące z wyszukiwarką. Sieć partnerska Google zniknęła na dobre z konta AdWords. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie Google AdWords, jest to zmiana terminologiczna, „dotyczy wyłącznie nazwy nadanej naszej ofercie miejsc docelowych dla reklam graficznych”.

Dotychczasowa sieć partnerska AdWords dawała narzędzia, pomocne w samodzielnym tworzeniu własnych reklam graficznych i określeniu przyszłych celów i zadań kampanii reklamowej. Wraz ze zmianą nazwy, Google wprowadziło kosmetyczne zmiany w pracy sieci reklamowej, w której w skład wchodzą witryny, które współpracują z Google, YouTube, Google Finance, Gmail i innymi określonymi serwisami, wyświetlające reklamy AdWords.

Drobne zmiany

Wszystkie wprowadzone modyfikacje mają za zadanie usprawnić wydajność kampanii reklamowych. Pojawiły się nowe możliwości, np. można teraz zaprogramować kampanię, by dane linki sponsorowane pojawiały się u konkretnego użytkownika w określonym czasie (np., w danym dniu, tygodniu, miesiącu itd.) i dotyczy do całej kampanii reklamowej, jak i poszczególnych komunikatów promocyjnych.

Google uruchomiło specjalnie stronę internetową (Google Display Network), na której wszyscy użytkownicy sieci reklamowej mogą zasięgnąć informacji na temat promocji i korzystania z dostępnych usług, które oferowane są na nowej platformie. Można także uzyskać wiadomości o opisach, filmach, środkach multimedialnych, które obrazują, w jak najprostszy sposób można dotrzeć do potencjalnego klienta. Witryna ta zawiera instrukcje poparte filmikami, które są pomocne w planowaniu kampanii reklamowej.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://www.sprawnymarketing.pl/news/siec-partnerska-zostaje-zastapiona-siecia-reklamowa-w-adwordsach/
http://blog.widzialni.pl/zmiany-w-sieci-partnerskiej-google-adwords/
http://www.google.pl/intl/pl/adwords/displaynetwork/
http://adwords.google.com/support/aw/bin/answer.py?hl=pl&answer=182597

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane