15505817135_19e320c280_q Data 26.02
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

Startup: modne słowo i ogromne pieniądze

 

„Robić startupy” – słowo, które weszło do kanonu wymyślania nowych, innowacyjnych biznesów ma swoje uzasadnienie. Dobre pomysły mogą być warte nawet miliardy dolarów. Przykładem jest chociażby Snapchat.

Snapchat to aplikacja poprzez którą możemy wymieniać się wiadomościami przypominającymi SMS oraz zdjęciami. Program może wkrótce stać się trzecim najbardziej wartościowym startupem na świecie.

Aż 19 mld dolarów

Chętnych na Snapchata nie brakuje. Według sprawdzonych źródeł ofertę Chińczykom (właściciel marki) złożyli przedstawiciele Facebooka, jednak szybko zostali odesłani z kwitkiem. Powód? Propozycja finansowa opiewająca tylko na 3 mld dolarów. Google proponowało 4 mld dolarów. W rzeczywistości aplikacja wyceniana jest na 6 razy więcej, dokładnie na 19 mld dolarów.

Chiński producent smartfonów Xiaomi, Uber służący do zamawiania taksówek i Snapchat – to trzy aplikacje uchodzące za najbardziej cenne. W czym tkwi fenomen prostej aplikacji do pisania wiadomości, skoro na rynku mamy już Messengera, WhatsAppa, czy Vibera?

Tajemnicze zdjęcia

Twórcą Snapchata jest Evan Spiegel, student z Uniwersytetu Stanforda. Snapchata założył w 2011 roku, a jego aplikacja z robiła furorę wśród nastolatków w Stanach Zjednoczonych. Tajemnicą sukcesu okazał się fakt, że opublikowane przy jej użyciu zdjęcia lub filmy znikają po 10 sekundach. Jedynym sposobem ich zachowania jest zrobienie zrzutu ekranu.

Aktualnie za pośrednictwem Snapchata codziennie przesyłanych jest około 700 fotografii i filmów. To więcej niż na Facebooku. Aplikacja jest darmowa, marka zarabia na wyświetlanie banerów reklamowych, drugim uruchomiona w styczniu funkcja Discovery. Przy współpracy z koncernami medialnymi, takimi jak National Geographic, za jej pośrednictwem użytkownicy otrzymują atrakcyjne treści.

Startup: modne słowo i ogromne pieniądze, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane