facebook Data 19.09
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 4.0/5 (1 vote cast)

Grupy znajomych i opcja subskrybuj na Facebooku

 

Facebook nie pozwolił nam długo czekać na odpowiedź na Google Plus. Amerykański portal społecznościowy nie zwlekał i zaskoczył swoich użytkowników nowymi funkcjami. Teraz można skorzystać z usprawnionej listy znajomych, która jest wierna kopią „kręgów” Google Plus. Poza tym można śledzić profile osób na portalu społecznościowym niebędących naszymi znajomymi. Innowacje te są nie tylko wymierzone przeciwko Google Plus, ale również są poważnym ciosem dla Twittera.

Usprawniona lista znajomych
Analogicznie do „kręgów znajomych” na Google Plus działa nowa funkcja od Facebooka. Użytkownicy portalu będą mieli kontrolę nad tym, którzy znajomi będą mieli dostęp do jego profilu, wpisów czy zdjęć. Jeszcze jakiś czas temu tzw. : „smart lists”  były testowane na Facebooku, a teraz wprowadzane są automatycznie. Znajomi dzieleni są na cztery podgrupy: praca, szkoła rodzina, miejsce zamieszkania. Jeśli nasi znajomi pracują w tej samej firmie, to Facebook automatycznie przypisze ich do jednej grupy, np. praca. Oczywiście dodawanie i usuwanie znajomych z poszczególnych list będzie można również odznaczyć ręcznie. Teraz każdy użytkownik ma wpływ na to, czy jego szef zobaczy wesołe zdjęcia z wakacji, czy nie. Zadecyduje kto będzie miał dostęp do wpisów. Kiedy pojawi się opcja dodania nowego znajomego, to od razu będzie można dopasować tę osobę do poszczególnej grupy.
Jeśli komukolwiek nie podobają się grupy znajomych można z nich zrezygnować, zmieniając ustawienia na własnym profilu.

Subskrypcja
Facebook jest doskonałym produktem dla autopromocji własnego wizerunku. Nowe narzędzie na portalu społecznościowym jest skierowane do osób, które nie tylko chcą utrzymywać wirtualny kontakt ze swoimi znajomymi ze szkoły czy z pracy, ale także dla osób, którym zależy na zdobywaniu coraz większej popularności nie tylko wśród osób, które są naszymi znajomymi. Nowy przycisk subskrybuj pozwala na śledzenie czyiś wpisów bez konieczności zostawania jego znajomym. Jeśli zdecydujemy się śledzić czyjąś aktywność na Facebooku, to osoba ta zostanie o tym poinformowana. Subskrypcja jest idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na tym, by internauci odwiedzali jego profil i byli na “bieżąco”, np. dziennikarze, blogerzy, artyści, muzycy, celebryci, osoby z show biznesu, itp. Jeśli chcesz, by Twoje wpisy mogły czytać osoby, które nie są Twoimi znajomymi, wystarczy, że włączysz funkcję subskrybuj.
Aby włączyć nową funkcję od Facebooka wystarczy wejść na stronę i wybrać zielony przycisk: „zezwalaj na subskrybowanie”, lub na swoim profilu w menu po lewej stronie wybrać tę opcję.
Jeśli wybierzesz daną opcję, osoba, która będzie wchodziła na twój profil na Facebooku, oprócz przycisków: „dodaj do znajomego”, „wiadomości” zobaczy button „subskrybuj”.
Nowa opcja od Facebooka z pewnością uderza w Twittera, która działa analogicznie do funkcji Fallow.

Czy wprowadzone nowości przez Marka Zuckerbrga odniosą sukces i czy okażą się poważnym ciosem dla społecznościowej konkurencji, czas pokaże.

Grupy znajomych i opcja subskrybuj na Facebooku, 4.0 out of 5 based on 1 rating
Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/facebook-usprawnia-listy-znajomych-odpowiedz-na-kregi-google
http://paweltkaczyk.midea.pl/marketing-branding/social-media-marketing-branding/facebook-subskrypcje/

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane