2755066176_d6a51a5862_m Data 29.12
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

To już koniec Gmaila. Na szczęście w Chinach

 

Dobiega końca czas Gmaila w Chinach. W Państwie Środka co prawda nie zablokowano dostawcy poczty elektronicznej dosłownie, ale za pomocą całkiem niezłego firewalla nie działa poczta elektroniczna od Google.

Teoretycznie wszystko gra. Google oficjalnie nie chce mówić o problemach w Chinach, przedstawiciele chińskiego rządu tym bardziej. Niby Chińczycy akceptują zagraniczne firmy w swoim kraju, ale w praktyce tylko te, które przestrzegają chińskiego prawa, a te z kolei jest pełne cenzury.

Gmail nie działa i to jest fakt

Faktem jest, że Gmail w Chinach nie działa, a dotychczasowi użytkownicy mogą mieć przez to problemy. Władze Państwa Środka wprowadziły wielkiego firewalla, który utrudnia korzystanie z wybranych stron i serwisów. To właśnie spotkało Gmaila. Co ciekawe, poczta Google w Chinach została zablokowana na poziomie przeglądarki internetowej, a działała przez Microsoft Outlook lub Apple Mail. Niestety to też uległo zmianie.
Władze kraju znalazły sposób na zablokowanie na poziomie narodowego firewalla całego ruchu pomiędzy komputerami w kraju, a serwerami giganta z Mountain View. Chiny oczywiście wolą, by obywatele tego kraju korzystali z lokalnych produktów. Te znacznie łatwiej kontrolować i prościej zbierać z nich dane na temat tego, co dzieje się po wewnętrznej stronie firewalla.

To nie pierwsza blokada Gmaila w Chinach. Wcześniejsza miała miejsca pół roku temu.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane