voice search Data 22.06
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Wyszukiwanie głosowe i obrazkowe w Google

 

Google uruchomiło niedawno dla użytkowników desktopów nową usługę, która do tej pory była dostępną tylko dla Androida. Jak widać Google nie zwalnia tempa, cały czas pracuje nad rozwojem wyszukiwarki, zarówno nad algorytmem, jak i wyglądem. Klika dni temu Google umożliwiło użytkownikom korzystanie z dwóch nowych opcji wyszukiwania. Internauci mogą korzystać z wyszukiwania głosowego oraz obrazów. Z pewnością nowe funkcje przypadną do gustu przede wszystkim użytkownikom urządzeń mobilnych.

Wyszukiwanie głosowe
Aby skorzystać z nowej funkcji należy mieć podłączony mikrofon. Aby włączyć wyszukiwanie należy wybrać ikonkę mikrofonu w panelu wyszukiwania. Jak na razie usługa ta jest dostępna dla użytkowników Stanów Zjednoczonych w języku angielskim i tylko na Google Chrome (z czasem nowy sposób wyszukiwania będzie dostępny dla innych wyszukiwarek).
Slajd pochodzi ze strony: www.google.com/insidesearch/voicesearch-chrome.html

Wyszukiwanie obrazów
Dzięki tej usłudze można znaleźć informacje o grafice i o podobnych zdjęciach poprzez dodanie do wyszukiwarki interesującego nas obrazka. Ta opcja dostępna jest już w 40 różnych rajach oraz można z niej korzystać również za pośrednictwem Firefoksa. W krótkim czasie uzyskamy informacje o innym obiekcie czy przedmiocie. Ta funkcja zawsze się przyda, kiedy dysponujemy tylko obrazkiem lub wykonaliśmy zdjęcie jakiegoś obiektu, którego nie znamy.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://www.google.com/insidesearch/voicesearch-chrome.html
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/internet/2011/24/wyszukiwanie-glosowe-w-google-rowniez-w-pc.aspx

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane