YouTube-logo-full_color Data 24.03
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

You Tube się zmienia. Chodzi m.in. o płatne subskrypcje

 

You Tube się zmienia. Marka należąca do Google, a powstała w 2005 roku, dziś kojarzy się milionom ludzi na całym świecie z możliwością przeglądania filmików, czy też słuchania muzyki. Teraz może się to zmienić.

Problemem You Tube’a jest fakt, że nie przynosi on takich dochodów, jakich oczekuje Google. Aby to zmienić trzeba sięgnąć do kieszeni użytkowników. W jaki sposób? Serwis ostatnio zdecydował się na wprowadzenie możliwości publikowania filmów w 360 stopniach. Nieoficjalnie wiadomo także nad wprowadzeniem płatnych subskrypcji, które uwolniłyby widzów od reklam.

O co chodzi dokładnie? Od teraz na wybranych (nie wszystkich) filmach sami możemy sterować jego perspektywą. Trochę przypomina to Street View na Google Maps. Tam przeglądamy jednak tylko zdjęcia, tutaj całe nagranie. Obejrzenie filmu 360 nie będzie żadnym wyzwaniem – do jego obsługi wystarczy myszka, klawiatura i przeglądarka Chrome. Podobnie ma się sprawa ze smartfonami i tabletami, które muszą posiadać system Android. Posiadacze iPhonów i iPadów będą musieli jeszcze chwilę poczekać na wprowadzenie funkcji dla iOS. Sęk w tym, że na razie niewiele filmów posiada taką możliwość.

Kasa z subskrypcji

To nie wszystko. Brak oczekiwanych dochodów sprawia, że YT zastanawia się nad wprowadzeniem płatnych subskrypcji, dzięki którym będziemy mogli pozbyć się reklam.

Poza tym YT chciałaby zlecać tworzenie unikatowych treści specjalnym autorom, a dostęp do nich w pierwszej kolejności mieliby właśnie ci, którzy opłacają abonament. Na razie czekamy na oficjalne potwierdzenie tych informacji. Kwestią czasu pozostaje, czy obydwa rozwiązania się przyjmą.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane