123 Data 23.02
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Za co i na jak długo nakładana jest kara?

 

Bany i filtry są najczęstszą karą nakładaną przez Google na strony, które nie przestrzegają wskazówek wyszukiwarki dla webmasterów. Efektem może być niska pozycja lub wyindekowanie strony. Do tej pory ciężko było ustalić za co konkretnie i na jak długo została nałożona kara na witrynę, nie było jednoznacznej i spójnej odpowiedzi na te pytania…do czasu wystąpienia Matta Cuttsa, który dokładnie objaśnił kiedy i w jaki sposób nakładane są kary i na jak długo.

Istnieją dwa typy kar nakładanych przez Google:

Kary manualne:

Nakłada się je w momencie, kiedy do informatyków Google wpływa informacja od użytkowników o spamie. W zależności w jakim stopniu zostały złamane wskazania Google, tak długo będzie trwała kara, od 4 tygodni do pół roku, a nawet dłużej. Za zbyt duże przewinienie dana strona może być nawet wyłączona na jakiś czas lub może ulec wygaśnięciu. Od kary nałożonej ręcznie można się odwoływać, wysyłając do Google podanie o ponowne przeanalizowanie danej witryny i jeżeli zostanie rozpatrzone pozytywnie, kary zostaną skrócone lub cofnięte. Jak twierdzą informatycy Google, kary manualne mają przede wszystkim pomóc w udoskonaleniu algorytmu wyszukiwarki i nie zawsze podejmuje się działania filtrowania wobec zgłoszonych stron.

Kary algorytmiczne:

Kary nakładane są na strony przez automat wyszukiwarki w momencie, kiedy nie przestrzega się zasad i wskazówek od Google dla webmasterów, czyli:

  • tekst zawiera ogromną ilość słów kluczowych
  • stosuje się na danej stronie cloaking
  • strony zawierają treści spamerskie
  • stosowanie podstępnych przekierowań w JavaScript

Kara nakładana przez algorytm nie trwa długo (kilka dni), ale tylko wtedy, kiedy błędy zostaną usunięte przed kolejnym sprawdzaniem robota. W przeciwieństwie, jak to miało miejsce w przypadku kary ręcznej, wysyłanie podania o ponowne rozpatrzenie strony nie ma sensu, ponieważ tylko automat może karę cofnąć.

Zarówno w przypadku nakładanej kary manualnie i ręcznie, nałożona sankcja jest czasowa i zawsze można ją anulować, pod warunkiem, że błędy zostaną szybko naprawione zgodnie ze wskazówkami Google. Jest to chyba najklarowniejsza wypowiedź Google na temat sposobu nakładania, czasu trwania i ściągnięcia kar.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://blog.performancemedia.pl/google/matt-cutts-na-temat-rodzajow-kar-od-google
http://www.sprawnymarketing.pl/news/matt-cutts-na-temat-czasu-trwania-kar-od-google/
http://www.technologijos.lt/n/technologijos/it/S-17373/straipsnis?name=S-17373&l=2&p=1
http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?hl=pl&answer=35769

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane