Data 10.02
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Znaczenie contentu dla pozycjonowania określonej strony

 

Każdy, kto reklamuje własną działalność w sieci na pewno zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest zareklamowanie się jak największej ilości osób. Swoje usługi bądź produkty należy przedłożyć tak dużej liczbie potencjalnych klientów, jak tylko to możliwe. Obecnie kładzie się przede wszystkim nacisk na to, by doskonałe pozycjonowanie strony uzyskać za pomocą contentu, a więc zakresu treściowego. Marketing treści ma bowiem w tym duże znaczenie, na co wskazuje chociażby popularne w chwili obecnej zdanie: „content is a king”.

Wpływ contentu na pozycjonowanie

Publikowanie przydatnych, a także ciekawych treści związanych z działalnością danej firmy jest najbardziej zachęcające dla użytkowników sieci. Internauci cenią sobie treści wartościowe, a więc takie dzięki jakim faktycznie poszerza się zakres ich wiedzy. Również roboty wyszukiwarek www lepiej oceniają strony na których nie ma spamu. Content marketing bazuje na budowaniu długofalowych relacji pomiędzy reklamodawcami a klientami, ponieważ promowane produkty są przedstawiane w sposób wiarygodny. Filmiki, raporty, czy inne dodatki medialne są równie skuteczne, aczkolwiek najbardziej użytkowników sieci zachęcają artykuły tematyczne.

Lepsze wyniki dzięki wiarygodnej treści

Artykuły lepszej jakości, wiarygodne, bez błędów ortograficznych i stylistycznych to takie artykuły, które najbardziej podobają się internautom. Strona na której znajdują się takie artykuły automatycznie uważana jest za stronę godną uwagi i wartościową. Tym samym, częściej odwiedzaną. Google zwraca w chwili obecnej uwagę na wartościowe strony, czemu mają służyć takie algorytmy jak Panda czy Pingwin, jakie to witryny o niskiej jakości spychają na dalsze pozycje w wyszukiwarce. Większe zainteresowanie czytelników to wysoki wynik w wyszukiwarce. Dlatego tak wiele osób teraz się tym sugeruje i tworzy wartościowe teksty.

Dobry pod względem treści artykuł

Dobrze napisany artykuł to taki artykuł, który wprost skierowany będzie do określonego czytelnika. Dlatego, kiedy tworzy się tekst na potrzeby określonej strony to nie można tego bagatelizować. Artykuły to skuteczny sposób promocji, zaraz obok reklam na portalach społecznościowych. Warto więc poznać sposoby dzięki jakim można będzie tworzyć imponujący content. Najważniejsze jest natomiast to, aby podczas tworzenia artykułu mieć cały czas na uwadze, jaki jest tego cel. Artykuł musi być wartościowy w oczach użytkownika, aczkolwiek tak samo ważne jest, by okazał się pomocny przy konkretnych działaniach seo. Trzeba więc umiejętnie do tekstu wplatać linki dotyczące Naszych usług tak jednak, aby internauta nie poczuł, że coś jest mu narzucane. A już na pewno sprawą najważniejszą jest skupienie się na tym, by zamieszczone w Internecie treści były unikatowe. Algorytmy Google szybko wykrywają plagiaty, a i sami internauci, kiedy zauważą, że po raz kolejny przedkładany jest im ten sam tekst będą zniechęceni. O tych rzeczach należy więc stale pamiętać, a na pewno będzie można cieszyć się sukcesem w sieci.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane