google related Data 18.08
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Znajdź więcej w Sieci dzięki Google Related

 

Google Related to kolejna nowa propozycja z Mountain View. Tym razem nowa usługa zapewni użytkownikom sieci wyszukiwanie jeszcze więcej przydatnych i interesujących informacji. Z pewnością każdy, kto lubi surfować po Internecie, przeglądać niezliczone ilości stron w poszukiwaniu nowości i ciekawości, powinien skorzystać z nowej usługi Google. Google Related jest dostępny jak na razie dla rozszerzenia do przeglądarki Chrome i w pasku Toolbar Internet Explorer.

Jak działa Google Related?
Po zainstalowaniu rozszerzenia dla Chrome’a za każdym razem, kiedy przeszukujemy Internet za poszukiwaniem interesującej informacji, dodatkowo nowa usługa Google przeszukuje dla nas Sieć w poszukiwaniu: zdjęć, filmów, map, tekstów i innych treści dotyczące ogólnego pojęcia naszego tematu. Google Related pojawia się na ekranie w postaci paska na dole ekranu monitora.

Teraz wystarczy wybrać kursorem interesujący nas plik, by na przykład obejrzeć wideo na YouTube, czy przejść do galerii zdjęć.

Przykładowo, jeśli internauta znajduje się na stronie danej restauracji, to Google Related może wyświetlić jej miejsce na mapie, opinie na temat lokalu, czy pokazać inne restauracje, które znajdują się obok interesującego nas miejsca. Przy wyświetlanych wynikach wyszukiwania pojawiają się również googlowskie +1, jak i informacje z Twittera, Flickera, czy serwisu Quora. Jest to odpowiedź Google, na współpracę Microsoftu i Facebooka i wyświetlania w wyszukiwarce Bing  linków z przyciskami “lubię to” z portalu społecznościowego.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://webhosting.pl/Swietne.rozszerzenie.Googlea.Related.do.przegladarek.Chrome.i.Internet.Explorer
http://www.google.com/related/

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane