yahoo Data 04.10
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Chińska firma chce kupić Yahoo!

 

Jeszcze kilka lat temu, kiedy to Yahoo! inwestowało ponad miliard dolarów w Alibaba Group Holding, nikt się nie spodziewał, że jeden z największych i najstarszych portali na świecie może zostać przejęty przez chińską firmę. Szef wykonawczy i założyciel Alibaba Group – Jack Ma powiadomił opinię publiczną, że przez cały czas trwają rozmowy dotyczące przejęcia przez jego firmę Yahoo!.

Oprócz chińskiej firmy, zainteresowany przejęciem Yahoo jest również fundusz Silver Lake Partners. Jednak wielu specjalistów uważa, że to właśnie Alibaba Group ma największe szanse na kupno portalu, ponieważ Yahoo jest w posiadaniu 40% udziałów chińskiej firmy. Chińczycy już dawno chcieli odkupić swoje udziały, ale sprzeciwiała się temu dotychczasowa dyrektor generalna Carol Bartz. Po jej zwolnieniu, być może firmie Alibaba Gruop będzie znacznie łatwiej porozumieć się z dyrektorami Yahoo!.

Jak widać sytuacja na rynku światowym w branży informatycznej bardzo szybko się zmienia. Gdyby udało się chińskiej firmie przejąć portal, to mieli by niepowtarzalną okazję wejść na amerykański rynek. Możemy spodziewać się, że Chińczycy się tak łatwo nie poddadzą.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,10399853,Chinczycy_chca_kupic_Yahoo____jeden_z_najwiekszych.html
http://www.paidcontent.org

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane