137 Data 01.03
Ocena
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Czy Bing ściąga od Google?

 

Na łamach blogu Search Engine Land Google ogłosiło, że wyszukiwarka Bing kopiuje od giganta z Mountain View wyniki wyszukiwania.
Informatycy Google jakiś czas temu zauważyli, że programiści wyszukiwarki Bing zainstalowali specjalne narzędzia, których zadaniem było sprawdzenie wyników wyszukiwania z innych wyszukiwarek. Te wyniki zostały wykorzystane do ulepszenia i usprawnienia wyszukiwarki Microsoftu, tak przynajmniej twierdzą programiści Google. Bing miał przypisywać niektóre źle wpisywane słowa kluczowe, nawet bez pojawienia się opcji poprawnej pisowni ( „czy chodziło Ci o…”), prawidłowym wynikom wyszukiwania.
Programiści Google przeprowadzili eksperyment, mający udowodnić, że Bing kopiuje wyniki wyszukiwania. W tym celu specjalnie zmieniono silnik wyszukiwarki w taki sposób, by po wpisaniu przypadkowych i bezsensownych słów, wyszukiwarka kierowała na konkretne wyniki wyszukiwania. Nie było trzeba długo czekać, żeby te same wyniki wyszukiwania pojawiały się na ten sam wyraz w Bing. Na ciąg znaków: „mbzrxpgjys” wyszukiwarka odsyłała do strony RIM.
Slajd pochodzi ze strony: www.benchmark.pl

Na odpowiedź Microsoftu nie było trzeba długo czekać. Jak twierdzą informatycy Bing, wyszukiwarka używa ponad 1000 różnych parametrów do tworzenia rankingu wyników, a jak Google jako dowód „na kopiowanie” wysunął tylko jeden taki parametr. Przedstawiciele wyszukiwarki zarzucili gigantowi, że sam zarzuca użytkowników spamami i bezwartościowymi wynikami. Na każde 70 stron pojawia się co najmniej jedna reklama Google.

Google nie skierowało jeszcze sprawy do sądu, ale programiści wyszukiwarki z Mountain View mają raz jeszcze przebadać tę sprawę.
Jak można łatwo się domyśleć, rywalizacja między wyszukiwarkami będzie się cały czas zaostrzać się. Według przeprowadzonego ostatnio rankingu Bing jest drugą wyszukiwarką i wciąż jego pozycja rośnie, wyprzedziło już Yahoo!, a Google stracił i pierwszy raz osiągnął wynik poniżej 90%.

Podziel się!
  • Facebook
  • del.icio.us
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Buzz

Źródła:
http://searchengineland.com/google-bing-is-cheating-copying-our-search-results-62914
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Bing_malpuje_wyniki_wyszukiwania_z_Google-33072.html
http://tech.wp.pl/kat,106634,title,Google-Bing-od-nas-sciaga,wid,13095762,wiadomosc.html?ticaid=1c1b8
http://www.bing.com/community/site_blogs/b/search/archive/2011/02/01/thoughts-on-search-quality.aspx
http://www.pamil-visions.net/google-afraid-of-bing/22194/

Leave a Reply

*

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane